Urodziny dziecka w domu - jak zorganizować?

Poradopedia.pl  |   |  + 11  |  Ocena: (głosy: 0)

Przyjęcie urodzinowe dla dziecka wyprawione w domu może być równie atrakcyjne i kolorowe jak to, które mielibyśmy zorganizować w drogim lokalu. Trzeba tylko zadbać o odpowiedni wystrój mieszkania, pyszne menu oraz interesujące gry i zabawy.

Zabawa z dziećmi na przyjęciu urodzinowym

Po pierwsze: Zaproszenia

Najpóźniej dwa tygodnie przed planowanymi urodzinami należy wykonać samemu bądź zakupić gotowe zaproszenia. Jeśli dziecko jest w wieku przedszkolnym lub wczesnoszkolnym - pomóżmy mu je wybrać, wypisać i wręczyć zaproszonym dzieciom jak również ich rodzicom (jeśli mają być obecni na przyjęciu). Dziecku pozostawmy jedynie udekorowanie zaproszenia własnym rysunkiem lub pokolorowanie go. Można też nakleić zdjęcie dziecka. Na zaproszeniu koniecznie muszą się znaleźć informacje dotyczące imion i nazwisk zapraszanych gości, miejsca i daty organizowanego przyjęcia oraz początek i zakończenie imprezy. Dziecko może osobiście wręczyć zaproszenia swoim kolegom albo z pomocą rodziców, np.: rozesłać pocztą.

Po drugie: Wystrój mieszkania

Można udekorować całe mieszkanie, ale najważniejsze jest pomieszczenie, w którym będą bawiły się dzieci. Najlepiej przeznaczyć na ten cel największy pokój w domu, aby zapewnić dzieciom swobodę i przestrzeń do gier i zabaw. Wszyscy goście muszą czuć urodzinowy nastrój, dlatego tym bardziej w przypadku dzieci, nie może być nudno i monotonnie. Najlepszym „materiałem” na dekoracje są balony; można je dobrać kolorystycznie do wnętrza mieszkania albo zakupić różnokolorowe. Do dekoracji użyjmy okrągłych balonów, natomiast z podłużnych uformujmy kolorowe zwierzątka, które później mogą posłużyć dzieciom do zabawy. Do wystroju mieszkania potrzebne też będą serpentyny i wstążki. Z pokoju należy usunąć na czas przyjęcia meble i przedmioty, które mogłyby zagrażać dzieciom podczas zabawy.

Po trzecie: Menu

Na urodzinach dziecka nie może zabraknąć jedzenia ani picia dla wszystkich gości. W menu powinny znaleźć się kolorowe kanapeczki, koreczki, warzywa i owoce. Jako danie na ciepło można podać np.: pieczone kawałeczki kurczaka. Dzieci uwielbiają słodycze, ale nie należy z nimi przesadzać, tym bardziej że podamy wcześniej urodzinowy tort - obowiązkowo ze świeczkami. Warto kupić przekąski do chrupania (paluszki, krakersy, chrupki). Należy pamiętać, by wszystkie podane na stół potrawy i przysmaki były świeże. Oprócz jedzenia musimy kupić coś do picia - najlepiej gdy będą to niegazowane wody i kompot albo własnoręcznie przygotowana lemoniada. Toast za zdrowie małego solenizanta można wznieść szampanem bezalkoholowym.

Po czwarte: Zabawa

To chyba najważniejszy punkt programu, dlatego trzeba go tak zorganizować, by dzieci się nie nudziły. Warto więc przygotować wcześniej listę zabaw i konkursów a także pomyśleć o ewentualnych nagrodach. Każdej zabawie powinna towarzyszyć niezbyt głośna muzyka z dziecięcymi przebojami. Oto kilka propozycji dziecięcych zabaw:

  • Głuchy telefon - dzieci przekazują sobie szeptem wiadomości od ucha do ucha (ostatnia osoba mówi na głos to co usłyszała).
  • Jabłuszko - każde dziecko próbuje zjeść jabłko wiszące na nitce (bez pomocy rąk).
  • Pająk i muszki - wyznaczamy jedno dziecko, które będzie tzw. pająkiem. Włączamy muzykę, pozostałe dzieci tańczą lub biegają. Następnie muzyka milknie i dzieci zatrzymują się w miejscu. Jeśli któreś z nich się poruszy i „pająk” to zauważy, odchodzi na bok. Gra się kończy, gdy „pająk” wyeliminuje wszystkie „muszki”. Ostatnie dziecko zostaje nowym „pająkiem”, itd.
  • Zoo - wszystkie dzieci siedzą na dywanie. Każde z nich wychodzi pojedynczo na środek, mówimy mu na ucho jakie zwierzątko ma naśladować. Zadaniem reszty jest odgadnięcie o jakie zwierzę chodzi.

Nagrodami w konkursach mogą być przykładowo malutkie maskotki, breloczki, czy jakieś zdrowe batoniki. Należy tak zorganizować gry i zabawy, aby każde dziecko otrzymało nagrodę.

Można również skorzystać z usług profesjonalnych firm, które na czas przyjęcia wypożyczą odpowiedni sprzęt, np.: dmuchane zjeżdżalnie i zamki, trampoliny czy baseny kulkowe. Jednak w tym przypadku należy się liczyć z dość dużymi kosztami i koniecznością stałego nadzorowania zabawy.

W trakcie przyjęcia warto zrobić też kilka zdjęć, którymi będzie można obdarować kolegów.

Oceń poradę: Przydatna Nie polecam

Komentarze

Zostaw komentarz:


Liczba komentarzy: 11
~Gość | 2013-09-11 20:29
Super! Bardzo dziękuję, przyda się na weekend :) I pomysły z prezentami w podziękowaniu super!
~Małgorzata | 2013-09-11 20:28
Ja nie wiem jak te prezenty, ale zauważyłam w tym sklepie balony ze spersonalizowanymi naklejkami. U nas robiły furorę!
~Aleksandra | 2013-09-11 20:27
U nas była animatorka zabaw. Dorośli mogli odpocząć, a dzieci były zadowolone. Było kilka kącików - plastyczny, konstrukcyjny, sensoryczny. Było bardzo ciekawie. I też wręczyliśmy prezenty w podziękowaniu za przybycie. O spersonalizowanych, co prawda nie pomyśleliśmy, ale kolejnym razem damy rade :)
~Jola | 2013-09-11 20:25
Urodzinki dzieciaków to fajna impreza. Oby było kolorowo i dużo słodyczy! Te lizaki w podziękowaniu to super opcja!
~Kaśka | 2013-09-11 20:24
U nas był klown, który robił sztuczki i puszczał ogromne bańki. Dzieciom nie schodził uśmiech z twarzy. W ogrodzie był dmuchany zamek, a na koniec dostały w podziękowaniu spersonalizowane lizaki z zaklinaczemarzen.pl To był udany czas, zarówno dla dzieci jak i rodziców!
~Ewa | 2013-05-31 08:59
za tydzień urządzam przyjecie urodzinowe dla syna 10 lat będzie to za blokiem na łonie natury cała paczka dzieci będzie z rodzicami poradźcie co zrobić aby fanie było .Ewa
~monika | 2013-01-09 19:27
super przyda się 26
~hylka | 2012-02-29 21:48
Super.Bo w życiu jest tak,że niby wszystko się wie,ale gdy trzeba zrobić,wtenczas coś gdzieś ulatuje ;)
~ANNA | 2012-02-02 10:38
Super.
Bardzo dziękuję przyda się w sobote.!!!!
~xyz | 2012-01-20 15:30
nic potrzebnego
to wszystko już wiedziałam bez przeczytania tego
sorry, ale taka prawda