Jak schudnąć na twarzy?

Poradopedia.pl  |   |  + 0  |  Ocena: (głosy: 0)

Odchudzanie się powoduje zmiany nie tylko w wyglądzie sylwetki, ale też twarzy. Zdarza się też, że ciało chudnie a "pyzy" na buzi zostają i to może być troszkę denerwujące. Warto więc podjąć dodatkowe kroki, które pozwolą pozbyć się zbędnego tłuszczyku z twarzy. Oto wskazówki, jak należy postępować.  

Jeść warzywa i owoc

bWarto wprowadzić do codziennego jadłospisu więcej naturalnych, nieprzetworzonych produktów. Do takich właśnie należą świeże warzywa i owoce. Dziennie należy spożywać co najmniej po 3 porcje. Warzywa i owoce zawierają mnóstwo błonnika, który świetnie wypełnia żołądek i daje uczucie sytości. Ponadto, pozwala utrzymać organizm w dobrej kondycji, gdyż oczyszcza organizm z toksyn. Należy unikać spożywania w nadmiernej ilości węglowodanów i cukru rafinowanego - zatrzymują wodę.

Pić dużo wody

Aby zachować prawidłowe nawilżenie, każdego dnia należy wypijać ok. 2 litrów mineralnej wody niegazowanej. Woda zapobiega przejadaniu się i wspomaga spalanie tłuszczu - nie tylko w całym ciele, ale i na twarzy. Odpowiednie nawodnienie organizmu zapobiega również pęcznieniu policzków (woda nie odkłada się w twarzy). Należy unikać wszelkich słodkich i kolorowych napojów.

Unikać alkoholu

Nie ma tutaj większego znaczenia, jaki rodzaj alkoholu się spożywa. Piwo, wino, wódka - wszystko może powodować opuchniętą twarz, ponieważ ciało jest odwodnione. Dodatkowo alkohol jest mocno kaloryczny: szklanka wina to aż 100 kalorii.

Ograniczyć spożycie soli

Sól zatrzymuje wodę w organizmie. Jest ona magazynowa między innymi na twarzy i dlatego wygląda jak opuchnięta. Produkty spożywcze, a zwłaszcza te wysoko przetworzone zawierają duże ilości sodu - nie ma więc potrzeby dodatkowego ich dosalania.

Wykonywać proste ćwiczenia

Pomogą zredukować tłuszcz na policzkach, a poza tym wzmocnią mięśnie twarzy i pobudzą krążenie krwi. Należy zacząć od krótkich ćwiczeń z zamkniętymi ustami. Następnie nabrać powietrza w prawy policzek i wytrzymać ok. 5 sekund, po czym rozluźnić mięśnie twarzy. To samo wykonać na lewy policzek. Oba ćwiczenia należy powtórzyć 3-4 razy. Inne ćwiczenie wzmocni dolną partię mięśni twarzy oraz podbródek - należy otworzyć szeroko usta i ruszać żuchwą, w górę i w dół ruchem okrężnym. 

Zmienić fryzurę

Warto wybrać się do fryzjera i zapytać o takie uczesanie, które wizualnie wyszczupli twarz. Dobry fachowiec powinien idealnie dopasować fryzurę do kształtu twarzy, optycznie ją wydłużając. 

Można próbować różnych sposobów, aby odchudzić się na twarzy. Trzeba jednak pamiętać o tym, iż pełne policzki i podwójny podbródek to nie zawsze wina jedzenia - problem może tkwić w genach, a wówczas bardzo trudno cokolwiek zmienić.

Oceń poradę: Przydatna Nie polecam

Komentarze

Zostaw komentarz:


Najnowsze porady