Jak usunąć kamień z czajnika?

Poradopedia.pl  |   |  + 0  |  Ocena: (głosy: 0)

Kamień osadzający się na ściankach czajnika to niezbyt przyjemny widok, a co gorsza znacznie obniża jakość gotowanej wody. Na szczęście są sposoby, dzięki którym łatwo i szybko można się go pozbyć.

Ocet

Gotujemy wodę w czajniku, a następnie dodajemy szklankę octu. Czajnik odstawiamy na noc, a rano dokładnie płuczemy zimną wodą. Następnie 3-4 razy gotujemy w nim wodę i dopiero wtedy czajnik jest gotowy do użycia.

Kwasek cytrynowy

Gotujemy wodę w czajniku, a następnie dodajemy 5 łyżeczek kwasku cytrynowego. Kilka razy gotujemy, po czym odstawiamy na ok. 3 godziny. Po upływie tego czasu wypłukujemy czajnik i przynajmniej 2 razy zagotowujemy w nim czystą wodę. Jeśli nie mamy kwasku cytrynowego, możemy użyć soku lub skórek z cytryny.

Łupiny z ziemniaków

Do czajnika z zimną wodą wrzucamy łupiny z ziemniaków, a następnie całość gotujemy. Czynność powtarzamy 3-4 razy, za każdym razem zmieniając łupiny. Na koniec płuczemy czajnik zimną wodą i kilkakrotnie zagotowujemy w nim czystą wodę.

Soda i coca-cola

Do zimnej wody w czajniku dodajemy 2-3 łyżeczki sody oczyszczonej oraz szklankę coli - całość zagotowujemy. Następnie podążamy według powyższych wskazówek: kilka razy gotujemy czystą wodę i płuczemy czajnik.

Oceń poradę: Przydatna Nie polecam

Komentarze

Zostaw komentarz:


Najnowsze porady