alergia

Znaleziono: 16
Porada id 4225 Wiosenne zapalenie spojówek
Zdrowie | 2015-05-19
Łzy to naturalna ochrona oczu i spojówek. Zabezpieczają je przed drobnoustrojami, nawilżają i odżywiają. Składają się głównie z wody z dodatkiem soli oraz substancji bakteriobójczej – lizozymu. Dzięki tym właściwościom usuwają zanieczyszczenia z powierzchni gałki ocznej. Kiedy jednak dochodzi do zapalenia spojówek skład łez zmienia się, a naturalna bariera przestaje istnieć. czytaj »
Rośliny doniczkowe Jak i dlaczego czyścić rośliny doniczkowe
Poradopedia.pl | 2013-05-12
Na roślinach zbiera się kurz i insekty - regularne czyszczenie zapewni ich lepszy rozwój oraz zdrowsze warunki w Twoim domu. czytaj »
Dmuchawce i dziecko Alergie - kalendarz pylenia
Poradopedia.pl | 2013-05-08
Jesteś uczulony na pyłki roślin? Poznaj okresy pylenia, w których alergia może dać o sobie znać. czytaj »
Dziecko z psem Alergie na zwierzęta - jaki zwierzak dla alergika?
Poradopedia.pl | 2012-12-07
Zwierzę w domu daje wiele radości, ale nie każdy może sobie pozwolić na posiadanie futrzanego przyjaciela. Z naszej porady dowiesz się, które zwierzaki nie powinny mieszkać pod jednym dachem z alergikiem. czytaj »
Wilgotność powietrza w domu - co powinieneś wiedzieć
Poradopedia.pl | 2012-11-21
Przyczyną różnych dolegliwości zdrowotnych, ale też niszczenia mebli i sprzętów może być niewłaściwa wilgotność powietrza w mieszkaniu. Z naszej porady dowiesz się, jak zmierzyć i wyrównać jej poziom. czytaj »
Ból głowy Alergia zawodowa - leczenie i zapobieganie
Poradopedia.pl | 2012-08-25
Najczęstszą przyczyną występowania chorób alergicznych są zmiany warunków życia człowieka i odziaływującego na niego otoczenia, również środowiska pracy. czytaj »
Kichający mężczyzna Katar sienny - objawy i leczenie
Poradopedia.pl | 2012-05-24
Często kichasz, masz zaczerwienione oczy, boli Cię głowa i czujesz ogólne zmęczenie? Nie lekceważ tych objawów - być może cierpisz na alergiczny nieżyt nosa. czytaj »
Jak urządzić ogród dla alergika?
Poradopedia.pl | 2012-03-19
Wiosna to odpowiednia pora, by zająć się urządzaniem i porządkowaniem ogrodu. Jeśli cierpisz na alergie, przeczytaj naszą poradę i dowiedz się, jakie rośliny mogą znaleźć się w Twoim ogrodzie, a jakich powinieneś unikać. czytaj »
Na czym polega medycyna środowiskowa?
Poradopedia.pl | 2012-03-07
Jakość środowiska ma znaczący wpływ na nasze zdrowie. Przeczytaj naszą poradę i dowiedz się, jak działa medycyna środowiskowa. czytaj »
Mrozy pomogą w walce z roztoczami
planetpr | 2012-02-08
Arktyczne, mroźne powietrze to sprzymierzeniec w walce z roztoczami kurzu domowego. Warto wykorzystać zimowe słoneczne i mroźne dni, by pozbyć się tych alergenów z dywanu, narzuty, koca czy pościeli. czytaj »
Znaleziono: 16