Jak rozpoznać że podobam się chłopakowi?

Poradopedia.pl  |   |  + 7  |  Ocena: (głosy: 1)

"Podobam Ci się?" - to pytanie, na które istnieje tylko jedna odpowiedź: TAK lub NIE - i wszystko staje się jasne. Niestety nie każda z nas jest na tyle odważna, żeby zadać je chłopakowi wprost. A powodów jest kilka, ot chociażby nieśmiałość czy strach przed ośmieszeniem się. Dlatego nie pozostaje nic innego jak obserwować Jego zachowanie, odczytywać znaki które do nas wysyła i ... czekać na rozwój sytuacji.

A znaków takich może być wiele, np.:

Głębokie spojrzenia

Jeśli podobamy się chłopakowi, nie będzie mógł spuścić z nas wzroku. Będzie to robił dyskretnie i tylko wtedy, gdy my na niego nie patrzymy albo wręcz przeciwnie - będzie wodził za nami oczyma próbując cały czas utrzymać kontakt wzrokowy. Wszystko zależy od Jego śmiałości i chęci nawiązania bliższej znajomości.

Uśmiech od ucha do ucha

Nic tak nie poprawia humoru chłopakowi jak dziewczyna, która bardzo mu się podoba. I znów, jeśli chłopak jest nieśmiały będzie próbował ukryć to, co do nas czuje stojąc gdzieś z boku (milczy, jest zawstydzony, zaczyna nerwowo się zachowywać z powodu naszej obecności) i nie patrząc nawet w naszą stronę. Jeśli zaś jest duszą towarzystwa będzie chciał rozbawić wszystkich dookoła a kiedy opowie jakiś dowcip, w pierwszej kolejności spojrzy na nas, aby sprawdzić czy się śmiejemy z Jego żartów - to znak, że zależy mu na zrobieniu przyjemności szczególnie nam.

Komplementy bez końca

Oczywiste jest, że jeśli kogoś bardzo lubimy i darzymy sympatią, mówimy mu miłe słowa. Tak więc każdy komplement pod naszym adresem typu: "Ładnie dzisiaj wyglądasz", "Fajna kiecka", "Niezła fryzura" - powinien dać nam do myślenia. Owszem, nie zawsze będzie to oznaką wielkiej miłości, może być to bowiem wyraz zwykłej koleżeńskiej sympatii, nie mniej jednak należy zwracać uwagę na takie słowa i być czujną.

Wspólne zainteresowania

Jeśli chłopak jest nami zainteresowany, będzie chciał możliwie jak najczęściej przebywać w naszym towarzystwie. Może np.: zapisać się do tego samego kółka zainteresować co my; może zacząć bywać na tych samych imprezach albo też może nagle "wejść" do ścisłego grona naszych przyjaciół. To może świadczyć tylko o jednym - podobamy Mu się i dlatego chce spędzać z nami jak najwięcej czasu. Oczywiście należy nieco dłużej obserwować Jego zachowanie, żeby mieć 100% pewność że chodzi właśnie o nas.

Zawsze w kontakcie

Chłopak który ma nasz numer telefonu, chcąc wyrazić swoje zainteresowanie nami i sympatię będzie dzwonił i wysyłał wiadomości z byle powodu, np.: z prośbą o notatki z lekcji - tylko po to, żeby usłyszeć nasz głos w słuchawce. Jeśli również darzymy Go sympatią, może to być pierwszy ważny krok do bliższego poznania się.

Gesty są równie ważne jak słowa, dlatego należy z uwagą obserwować chłopaka i nie być obojętną na wysyłane przez Niego sygnały.

Oceń poradę: Przydatna Nie polecam

Komentarze

Zostaw komentarz:


Liczba komentarzy: 7
~<3 zakochana <3 | 2017-05-26 22:39
Praktycznie chyba jedno się nie zgadzało ,ale reszta była zgodna z jego zachowaniem. Jeszcze nie prawi mi komplementów.
~its me | 2012-09-25 20:36
taaaaa
~anonimowy;p | 2012-07-01 21:14
ej zajebisteee te rady sa!!!!!!!! dajcie wiecej :DDD
~PAMIĘTLIWA | 2012-06-16 21:22
NAWET MOGĘ SIĘ Z TYM ZGODZIĆ,ALE CO ZNACZY JAK CHŁOPAK NIE CHCE,ALBO WSTYDZI SIĘ OKAZYWAĆ SWOICH UCZUĆ DO DZIEWCZYNY, ODPISUJCIE NA MUJ E-MAIL:marlena0301@o2.pl
~Poprostu ja | 2012-02-12 18:15
Tak bardzo się przydało a zwłaszcza z tym patrzeniem na dziewczyne która sie jemu podoba i nie zagada ; D
~Mariolka | 2011-06-12 15:25
Szczera prawda:P;]
~anomka55 | 2011-06-08 20:54
to jest super przydatne ;]']