Jak dobrać dżinsy do figury?

Poradopedia.pl  |   |  + 0  |  Ocena: (głosy: 0)

Dżinsy są uniwersalne i wygodne, a do tego zawsze modne. Może je nosić każda kobieta, niezależnie od wieku. Idealnie dobrane, potrafią zamaskować wszelkie niedoskonałości figury. Poniżej znajdują się wskazówki, jak dopasować dżinsy do kształtu sylwetki.

Rurki

Są bardzo wygodne, dobrze się układają, a ich krój mocno podkreśla figurę. Najbardziej pasują szczupłym kobietom - o długich, zgrabnych nogach i wąskiej talii. Potrafią wydobyć kobiecość nawet z chłopięcych kształtów. Wąskich rurek nie powinny wybierać panie o dużej pupie i masywnych udach.

Proste nogawki

Jest to najbardziej uniwersalny i bezpieczny fason dżinsów. W zasadzie krój ten pasuje do każdej figury, z tym że kobiety o bujnych kształtach powinny do nich zakładać buty na wysokich obcasach lub koturnach. Nogawki częściowo zakrywające buty, wysmuklą nogi. Proste nogawki optycznie wydłużają sylwetkę, dlatego świetnie sprawdzą się u kobiet z krótkimi nogami. Dzięki prostemu fasonowi, prawdziwy kształt nogi "gubi się" w nich.  

Dzwony

Ten fason również pasuje prawie każdej kobiecie, ale szczególnie tej o szerokich biodrach. W większości, spodnie te są biodrówkami dopasowanymi w udach i rozszerzającymi się od kolan - wyrównują proporcje bioder, pupy i ud, maskując przy tym mało kształtne łydki. Dzwony z bardzo długimi nogawkami zestawione z butami na wysokim obcasie lub koturnie, dodadzą kobiecości - optycznie wydłużą i wysmuklą nogi.

Szwedy

Spodnie, stylizowane na modę z lat 70-tych, mają rozszerzane od samej góry nogawki. Ten fason doskonale maskuje szerokie uda i niezgrabne łydki - optycznie skraca górną część ciała, dlatego też jest idealny dla wysokich kobiet, choć tak naprawdę pasuje do każdej sylwetki. Spodnie z szerokimi nogawkami zakrywają niedoskonałe nogi, a noszone wraz z butami na koturnach wydłużają je i podkreślają pupę. Do szwedów nie pasują buty na wysokich obcasach, zwłaszcza cienkie szpilki. 

Biodrówki

Spodnie z obniżonym stanem to idealna propozycja dla kobiet z długimi nogami. Pozioma linia biegnąca w poprzek pupy optycznie skraca nogi, dlatego biodrówek nie powinny nosić panie z wydatnym brzuszkiem i tzw. boczkami - taki fason tylko je dodatkowo podkreśla.

Dżinsy z wysokim stanem

Tego typu spodnie bardzo podkreślają wszystkie krągłości sylwetki. Najbardziej polecane są szczupłym kobietom, a także tym o chłopięcych kształtach. Zdecydowanie powinny ich unikać panie o mocno zarysowanej figurze klepsydry - z dużym biustem, szerokimi biodrami i niezbyt szczupłymi nogami.

Dżinsy gniecione, marszczone, z przetarciami

Ozdoby dodają krągłości i zwracają uwagę na miejsce, w którym się znajdują. Zasada jest jedna: poziome gniecenia, marszczenia bądź przetarcia optycznie poszerzają i skracają nogi, a pionowe - wydłużają i wyszczuplają.

Wybierając dla siebie dżinsy, warto również zwrócić uwagę na:

  • kieszenie - ważna jest ich wielkość i umiejscowienie. Kobiety o szerokich biodrach i masywnych udach powinny nosić dżinsy bez kieszeni na pupie i udach (jeśli już, to koniecznie bez klapek). Kieszenie są jak najbardziej wskazane w przypadku pań o płaskiej pupie, wąskich biodrach i udach;
  • kolor - jest tak samo ważny jak krój dżinsów. Ciemne - wyszczuplają, jasne - podkreślają krągłości. Kobiety wysokie i szczupłe mogą pozwolić sobie zarówno na ciemne jak i jasne, a nawet białe dżinsy, ale już panie z pełniejszymi kształtami powinny wybierać raczej ciemne. W każdej szafie natomiast, powinny znaleźć się czarne dżinsy.

Oceń poradę: Przydatna Nie polecam

Komentarze

Zostaw komentarz: