Jak zdjąć pierścionek ze spuchniętego palca?

Poradopedia.pl  |   |  + 2  |  Ocena: (głosy: 0)

Zdarza się, że pierścionek utknie nam na palcu. Najczęstszą tego przyczyną jest opuchlizna, która utrudnia nam zdejmowanie biżuterii. I wtedy warto sięgnąć po proste sposoby dzięki którym, co prawda z bólem, ale być może uda się usunąć pierścionek lub obrączkę ze spuchniętego palca.

1. Tłuszcz

Można użyć każdego rodzaju tłuszczu: masła, smalcu, oleju, tłustego kremu lub wazeliny. Smarujemy palec i jeśli to możliwe to również skórę pod pierścionkiem. Następnie zdecydowanym ruchem ściągamy biżuterię z palca.

2. Woda i lód

Palec zanurzamy w zimnej wodzie i staramy się delikatnie poluzować pierścionek. Jeśli sama woda nie pomaga, wkładamy rękę na kilka chwil do zamrażalnika lub torebki z mrożonkami a potem moczymy dłoń pod zimną wodą. Opuchlizna powinna się zmniejszyć pod wpływem zimnej temperatury.

3. Mydło i piana

Z mydła uzyskujemy dużą pianę i nakładamy ją na palec. Następnie zwilżamy dłoń ciepłą wodą, po czy pierścionek powinien zejść z palca.

4. Płyn do mycia okien

Za pomocą detergentu w sprayu, spryskujemy palec i staramy się obrócić pierścionek wokół palca. Płyn powinien pomóc usunąć pierścionek z opuchniętego palca; ponadto nada biżuterii niesamowitego błysku.

5. Folia spożywcza

Owijamy mocno palec przy samym pierścionku folią spożywczą. Następnie smarujemy pierścionek i palec poniżej folii tłuszczem; odczekujemy kilka minut, po czym ściągamy pierścionek i jednocześnie folię z palca.

6. Taśma klejąca

Postępujemy podobnie jak powyżej ale odczekujemy ok. pół godziny. Spuchnięty palec chłodzimy w lodzie przez ok. 15 minut i usuwamy taśmę a palec spryskujemy płynem do mycia okien. Obracamy delikatnie pierścionek wokół palca i staramy się go z niego zsunąć.

Każda z podanych wyżej metod może być nieco bolesna. Jedynym bezbolesnym i zarazem najskuteczniejszym sposobem w takim przypadku jest przecięcie pierścionka, ale tym powinien zająć się specjalista. 

Oceń poradę: Przydatna Nie polecam

Komentarze

Zostaw komentarz:


Liczba komentarzy: 2
~Sylwia K | 2014-02-12 20:13
Agato, bardzo dziekuje za Twoj opis. Dzis mialam tez strasznie opuchniety palec, szeroki piersionek wywolal reakcje alergiczna. Palec jak babel a piersionek coraz bardziej uciskal. Oklady lodowe, zimna woda - nic nie pomagalo. Stracilam nadzieje, a balam sie pojsc do szpitala, by rozciac piersionek. I wtedy przeczytalam Twoj komentarz, dostalam otuchy i pomyslalam, ze skoro inne dziewczyny daly rade to i ja sprobuje. I rzeczywiscie srodek do mycia okien uratowal moj palec. Spryskiwalam i delikatnie przesuwalam piersionek paznokciem do gory i znowu spryskiwalam i krecilam nim. Trzeba uzbroic sie w cierpliwosc, ale mozna dac rade, nawet jak palec jest gruby jak balon a pierscionek waski. Powodzenia!
~Agata | 2012-06-11 21:45
Miałam ten problem !!! Strasznie spuchł mni palec ale nie był ani siny ani czerwony tylko strasznie spuchnięty. Próbowałam zmniejszyć tą opuchliznę i octem i zimną wodą z octem, liściem kapusty, wodą z ogórków kiszonych i nic nie pomagalo. Nawet wkładałam rękę do zamrażalnika ale opuchlizna dalej nie popuszczała. Wkładałam zamarznięte marchewki między palce - mniejszy szok niż lód ale i tak opuchlizna była , ciut może się zmniejszyła ale dalej trudno było zdjąć pierścionek. Po dwóch godzinach okładów z tych marchewek polałam po pacu płyn do mycia szyb i najpierw delikatnie próbowałam zsunąć pierścionek jednak bez skutku, ale zaparłam się i tak przez około 40 mminut obracałam pierscionek ciągnęłam wszelkimi siłami w dół. Strasznie opornie to sie zsuwało palec zrobił się fioletowy, ale minuty mijały i pierscionek był coraz nizej a palec bardziej fioletowy ale to nie lada wyczyn przepchać taki otworek pzrez tak spuchniętego palca. Jak juz przeszedł przez kostke to zanurzyłam palec w zimnej wodzie cały czas polewałam płynem do szyb aż wkoncu udało się !!! Jaka była moja radość... Jednak palec dalej spuchnięty i cały czas czuje jakbym dalej miala pierscionek na nim, a po płynie mój pierscioneczek lśni jak diament, wkoncu wcieranie pzrez 40 minut daje świetny efekt . Nie tylko ulga dla dłoni i palca ale nowy prawie jak od jubilera pierścionek. Pozdrawiam i nie życzę nikomu ściągania biżuterii na siłę !!!!!!!!!!!!!!!!

Zobacz kalkulatory

Najnowsze porady