Jak dobrać kolor ubrań do typu urody?

Poradopedia.pl  |   |  + 1  |  Ocena: (głosy: 0)

Jeśli nie wiesz jak łączyć ze sobą ubrania, by całość wyglądała nie tylko gustownie ale też współgrała z kolorem Twoich włosów, oczu i karnacji - zapoznaj się z poniższymi wskazówkami. Dowiesz się więcej o swoim typie urody a także barwach, które są stworzone właśnie dla Ciebie.

Wyróżniamy cztery typy urody:

1. Wiosna

Ten typ urody charakteryzuje się jasną, ciepłą karnacją, blond włosami głównie o słomkowym i miodowym odcieniu oraz piwnymi lub szarozielonymi oczami. Osoby te powinny nosić ubrania w ciepłych kolorach, np.: złotożółtym, karmelowym, kremowym beżu czy bladym błękicie. Jednocześnie powinny unikać mocnych barw: czerni, czerwieni, zieleni i odcieni matowych.

2. Lato

Do tej grupy należą osoby o bardzo jasnej karnacji, niebieskich lub szarozielonych oczach oraz jasnych włosach (blond, szatyn o popielatym lub platynowym odcieniu). Lata powinny wybierać naturalne odcienie z dodatkiem niebieskiego, jasnozielonego, różu, białego, śliwkowego, brązowego, lawendowego. Ten typ urody powinien
wystrzegać się kolorów jaskrawych (np.: pomarańcze) oraz bardzo ciemnych (czerni).

3. Jesień

To osoby o rudych bądź jasno brązowych włosach, ciepłej cerze oraz zielonych lub piwnych oczach. Najlepiej pasują do nich odcienie brzoskwiniowe, beżowe, pomarańczowe, brązowe, złote, żółte a także zgniła zieleń. Ten typ urody nie lubi koloru granatowego i bardzo jasnych barw.

4. Zima

Tym typem urody charakteryzują się osoby ciemnowłose (brunet) o brązowych lub niebieskich oczach i jasnej karnacji. W garderobie Zimy nie powinno zatem zabraknąć zdecydowanych odcieni do których należą: czerwień, intensywny róż, zimny błękit, zieleń, biel, czerń i szarość. Osoby o zimowym typie urody powinny zdecydowanie unikać ciepłych odcieni: pomarańczy, złota i beżu.

Kilka zasad, o których warto pamiętać przy doborze stroju:

  • Biel dodaje świeżości, zwłaszcza osobom o ciemnych włosach. Nie sprzyja natomiast bladej karnacji. Ponadto biel uwypukla i pasuje niemalże do wszystkich kolorów.
  • Mocne odcienie żółtego są przeznaczone zwłaszcza dla młodych osób.
  • Odcienie pomarańczy ładnie współgrają z naturalną opalenizną skóry i ciemnymi włosami.
  • Soczysta czerwień pasuje osobom młodym o świeżej karnacji. Dobrze wypada w połączeniu z bielą i czernią.
  • Kolor niebieski pasuje osobom tęższym, ładnie podkreśla zwłaszcza niebieskie oczy. Stwarza wrażenie świeżości a najlepiej prezentuje się z kolorem białym, bladożółtym i popielatym.
  • Fiolety dodają powagi, dlatego powinny być noszone przeważnie przez młode osoby o jasnej karnacji. Fiolet i biel to jedno z lepszych połączeń.
  • Zieleń nie jest najlepszym wyborem dla osób o bladej cerze, powinny go unikać. Najlepiej wygląda w zestawieniu z odcieniami brązu i żółtego.
  • Brąz pasuje do wszystkich typów urody, idealnie współgra z innymi kolorami zwłaszcza czernią i bielą.
  • Czerń wizualnie wyszczupla, ale powinny nosić ją osoby o ciemniejszej karnacji lub mocno opalone. Nie sprzyja cerze bardzo jasnej i nieświeżej. Czerń dodaje powagi i elegancji, dobrze wygląda w połączeniu z większością kolorów.

 

Oceń poradę: Przydatna Nie polecam

Komentarze

Zostaw komentarz:


Liczba komentarzy: 1
~bla | 2014-07-29 19:21
super porada :( dzięki, wynika z tego, że osoba o bardzo jasnej karnacji w niczym nie wygląda dobrze

Zobacz kalkulatory