Jak naturalnie przyciemnić włosy?

Poradopedia.pl  |   |  + 1  |  Ocena: (głosy: 0)

Sposobów na przyciemnianie włosów jest co najmniej kilka, należy pamiętać że naturalne preparaty nie przynoszą takich szybkich i długotrwałych efektów jak farby czy szampony koloryzujące. Mają jednak znaczącą przewagę nad sztucznymi barwnikami jeśli chodzi o zachowanie włosów w dobrej kondycji. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem dla zdrowych, lśniących i puszystych włosów są naturalne metody ich przyciemniania.

Oto kilka z nich:

1. Kora dębu

Jest najpopularniejszym surowcem leczniczym z dębu mającym zastosowanie także w kosmetyce. Napar z kory dębowej nie tylko przyciemni Twoje włosy, ale też wzmocni je, zapobiegnie ich wypadaniu i przetłuszczaniu się. Zioła sypane kory dębu zakupisz w każdej aptece (również przez Internet). W zależności od producenta i wagi opakowania (50g; 100g) za torebkę ziół zapłacisz od ok. 2 do 4 zł. Dokładny sposób przygotowania
naparu znajdziesz w opisie produktu. Możesz również zapytać o szampony zawierające naturalne składniki przyciemniające włosy, ale w tym przypadku nie spodziewaj się zaskakujących rezultatów (są to zwykle szampony przeznaczone do konkretnego koloru/rodzaju włosów i pozwalają jedynie podtrzymać kolor ale go nie zmieniają).

2. Orzech włoski

Wzmacnia włosy i nadaje piękny połysk naturalnym odcieniom brązu. Jeśli chcesz uzyskać intensywny, kasztanowy kolor gotuj garść łupin z orzecha w ok. 0,5 l wody przez pół godziny. Następnie odcedź i pozostaw do wystudzenia. Nanieś wywar na włosy, dokładnie je masując. Nie spłukuj wodą - tylko wysusz. Pamiętaj, aby przed zastosowaniem płukanki Twoje włosy były czyste i suche. Zabezpiecz też ubranie i skórę przed zabarwieniem. Chcąc jedynie podtrzymać naturalny, ciemny odcień włosów zastosuj płukankę z liści orzecha. Postępuj podobnie jak w przypadku użycia łupin, zachowując takie same proporcje do przygotowania wywaru.

3. Szałwia

Przyciemnia i pogłębia naturalny brąz włosów. Zioła sypane (ok. 4 łyżki) lub 3 saszetki ekspresowe zalej ok. 0,5 l zagotowanej wody. Odstaw na 2-3 godziny, następnie odcedź i wmasuj we włosy. Pozostaw na włosach na ok. pół godziny, po czym spłucz letnią wodą.

4. Kawa i herbata

Warto wypróbować! Zaparz czarną kawę bądź herbatę i odstaw do wystudzenia. Następnie umyj włosy jak zwykle i wysusz je ręcznikiem. Czynność nakładania roztworu tę możesz wykonać pod prysznicem lub nachylając głowę nad miską z naparem. Polewaj więc włosy esencją i odczekaj aż naciągną kolor. Powtórz czynność dwa, trzy razy. Na koniec spłucz i wysusz włosy.

5. Ocet i sos sojowy

Nie obawiaj się intensywnego zapachu octu, szybko zanika pozostawiając Twoje włosy lśniące, miękkie, łatwe w rozczesywaniu i przyciemnione. Wykonaj mieszankę z octu i sosu sojowego mieszając ze sobą po pół szklanki każdego roztworu. Następnie nałóż miksturę na włosy, odczekaj kilka minut i spłucz letnią wodą.

6. Henna

Przyciemni i wzmocni Twoje włosy. Szybko się spłukuje, dlatego też warto stosować ją regularnie dla utrzymania żywego koloru. Do wyboru masz szeroką gamę kolorystyczną zarówno w płynie jak i proszku. Wybierz tę, która nadaje się do rodzaju Twoich włosów. Dokładne przygotowanie maseczki i sposób użycia znajdziesz na każdym opakowaniu.

Stosując naturalne produkty do koloryzacji włosów, nie spodziewaj się błyskawicznych efektów już po pierwszym czy drugim zastosowaniu. Aby wzmocnić kolor wykonuj powyższe zabiegi raz lub dwa w miesiącu. Jeśli chcesz nadać włosom mocniejszej barwy, rób płukanki ziołowe po każdym myciu głowy.

Oceń poradę: Przydatna Nie polecam

Komentarze

Zostaw komentarz:


Liczba komentarzy: 1
~M----------a | 2011-01-07 20:33
Hnna- naturalny farba do włosów.

Zobacz kalkulatory

Najnowsze porady