Jak ukryć pryszcze?

Poradopedia.pl  |   |  + 1  |  Ocena: (głosy: 0)

Pryszcze to problem, z którym najczęściej borykają się nastolatki. W rzeczywistości jednak mogą pojawić się u każdego - zależy to od wielu czynników. Na szczęście istnieją sposoby, dzięki którym można je sprytnie zamaskować. Oto one:

1. Czosnek

PryszczeTo jedna z najprostszych i najskuteczniejszych metod pozbywania się pryszczy, gdyż czosnek ma właściwości antybiotyczne. Aby zamaskować pryszcza, zgniatamy główkę czosnku i nakładamy na skórę, omijając okolice oczu. Działanie czosnku powinno być widoczne już po ok. 15 minutach - wtedy też powinniśmy zmyć i delikatnie osuszyć skórę ręcznikiem.

2. Aspiryna

Ma właściwości przeciwzapalne, ale potrafi również zdziałać cuda na skórze. Rozcieńczamy jedną tabletkę w odrobinie wody, tak by powstała gęsta papka i nakładamy na krostę. Zostawiamy do zaschnięcia na ok. 1 minutę, po czym zmywamy letnią wodą. Dzięki takiemu zabiegowi, zredukujemy zaczerwienienie i unikniemy pojawienia się stanu zapalnego. Jeśli musimy wyjść z domu, powinniśmy użyć korektora matującego (najlepiej z kwasem salicylowym), a następnie nałożyć matujący puder i delikatnie wgnieść go w pryszcza. 

3. Kryjący makijaż

W celu zamaskowania pryszcza, powinniśmy użyć preparatu do stosowania punktowego, który wysusza i zmniejsza krosty. Antybakteryjne i antyzapalne składniki w nim zawarte zatrzymają powiększanie się pryszczy - szybko znikną, nie pozostawiając na skórze brzydkich blizn. Niektóre z tych kosmetyków mogą być stosowane bezpośrednio pod makijaż.

Odpowiedni korektor na pryszcze powinien być nie tylko antybakteryjny, ale też o ton jaśniejszy niż naturalny odcień skóry. Najlepsze są suche korektory w sztyfcie - beżowe lub zielone. Wiele modeli z tej serii kosmetyków posiada dwa kolory - jeden ma działanie lecznicze, a drugi skutecznie ukrywa pryszcze, niwelując zaczerwienienia.

Korektor nanosimy na krostę, lekko wychodząc poza jej kontury i delikatnie rozcieramy po brzegach. Nie stosujemy jednorazowo zbyt grubej warstwy kosmetyku, bo zamiast kryć pryszcza, jeszcze bardziej go uwydatnimy. Korektory do maskowania zmian trądzikowych mają różnorodny skład, nie mniej jednak kosmetyki te powinny być odpowiednio wzbogacone, np.: wspomnianym już wcześniej kwasem salicylowym lub olejkiem z drzewa herbacianego czy cynkiem - składniki te mają właściwości wysuszające i regenerujące. Korektory zawierają więcej pigmentów niż chociażby podkłady, dlatego też ich zdolność do maskowania pryszczy jest wyższa.

Chcąc ukryć pryszcza, należy pamiętajmy aby:

  • go nie wyciskać, bo można sobie tym jeszcze bardziej zaszkodzić;
  • nie zasłaniać twarzy (nawet włosami), gdyż to może powodować rozprzestrzenianie się krost na skórze;
  • używać odpowiednich kosmetyków, na których widnieje oznaczenie: "Nie nasila zmian trądzikowych" lub "Nie zatyka porów". Dzięki nim można wykonać makijaż nieobciążający skóry i nie powodujący nowych zmian trądzikowych.

Oceń poradę: Przydatna Nie polecam

Komentarze

Zostaw komentarz:


Liczba komentarzy: 1
~Kasia | 2013-02-03 15:00
Tutaj jest bardzo dobry sposob na ukrycie tradzika. polecam!
http://kuferkowy.blog.pl/