Co warto zwiedzić w Barcelonie?

Poradopedia.pl  |   |  + 1  |  Ocena: (głosy: 1)

Barcelona jest miastem położonym w północno-wschodniej części Hiszpanii, nad Morzem Śródziemnym. Jest jednym z najpiękniejszych miast na świecie, którego zwiedzanie o każdej porze roku stanowi prawdziwą gratkę dla rzeszy turystów. Oto najpopularniejsze miejsca i obiekty, które warto zobaczyć będąc w Barcelonie:

La Rambla

To główna ulica miasta a właściwie ciąg alei wijących się od Plaza de Catalunya (Plac Kataloński) do portu. Panuje tu ogromny ruch zarówno pieszy jak i kołowy. Co rusz można napotkać na stragany pełne pamiątek, książek i kwiatów. Wśród promenad obsadzonych drzewami znajduje się wiele restauracji na świeżym powietrzu. Na końcu alei stoi pomnik Krzysztofa Kolumba zwrócony w stronę morza.

Placa de Catalunya

Główne ulice miasta przecinają się w miejscu, które jest sercem Barcelony - na Placu Katalońskim. Tutaj znajdują się ważne węzły komunikacyjne: metra i autobusów. Placa de Catalunya zajmuje ok. 50 tys. m2 powierzchni a dookoła placu mieszczą się budynki z eleganckimi sklepami, ważnymi instytucjami finansowymi oraz hotelami.

Parc de Montjuic

W południowo-zachodniej części Barcelony mieści się Żydowskie Wzgórze, na którego szczyt można dostać się najłatwiej kolejką linową. Turyści nie będą tutaj narzekać na brak wrażeń; znajduje się tu bowiem wiele atrakcyjnych obiektów do zwiedzania, m.in.: Castell de Montjuic (Zamek) oraz Palau Nacional (Pałac Narodowy) a w pobliżu wzgórza Stadion Olompijski i inne obiekty sportowe.

Castillo de Montjuic

Z zamku na wzgórzu Montjuic można podziwiać niesamowite widoki rozciągające się na miasto, port i morze. Wewnątrz zamku mieści się muzeum militarne.

Carrer de Montcada

To miejsce jest obowiązkowym punktem podczas zwiedzania Barcelony. Przy wąskiej uliczce usytuowanej są gotyckie pałace barcelońskiej elity z przed kilku stuleci. Na końcu ulicy Carrer de Montcada stoi najpiękniejszy kościół Barcelony - Basilica de Santa Maria del Mar (Kościół Najświętszej Marii Panny Morskiej).

Barrio Gotico

W najstarszej części Barcelony - Dzielnicy Gotyckiej, jest wiele ciekawych miejsc do obejrzenia, m.in.: Basilica de la Mare de Deu la Merce (Bazylika la Merce); Cathedral de la Santa Creu i Santa Eulalia, La Seu (Katedra św. Eulalii); Casa de la Ciutat (Ratusz); Palau de la Generalitat (Pałac Parlamentu); Salo de Cent (Sala Rady Stu) oraz malownicze, średniowieczne uliczki. Poza tym można tu odpocząć w jednej z licznych kawiarni lub cukierni a także zrobić zakupy na tutejszym kiermaszu katalońskich smakołyków.

Parc Guell

Ten zjawiskowy ogród z elementami architektonicznymi to pewnego rodzaju labirynt, na terenie którego można podziwiać modernistyczne budowle, bujną roślinność, wspaniałe szklane i ceramiczne mozaiki oraz niezwykłe formy: bajeczne zwierzęta i figurki smoków. Park znajduje się na jednym ze wzgórz na przedmieściach Barcelony. Centralny pawilon parku pokryty jest dachem stanowiącym taras widokowy z najdłuższą ławką świata ozdobioną mozaiką.

Raval

Kiedyś dzielnica przemysłowa słynąca jedynie z przestępczości a dzisiaj obszar cieszący się sporym zainteresowaniem wśród zwiedzających Barcelonę. A to za sprawą znajdującego się tutaj Museum d'Art Contemporani de Barcelona, MACBA (Muzeum Sztuki Współczesnej) oraz Centre de Cultura Contemporana de Barcelona, CCCB (Centrum Kultury Współczesnej). Na przestrzeni wielu lat dzielnica znacznie zmieniła swój wygląd; obecnie znajduje się tu wiele galerii, restauracji i kafejek.

Museum Picasso

W muzeum Picassa znajduje się 5 gotyckich rezydencji a w nich ok. 3000 dzieł sztuki (obrazów, rysunków, grafik i ceramiki). Jest to jedno z najpopularniejszych muzeów Barcelony.

La Sagrada Familia

Bazylika św. Rodziny w Barcelonie dzieła katalońskiego architekta Antoniego Gaudiego to rozpoznawalny symbol miasta. Zachwyca nie tylko rozmachem, ale też formą - przypomina bowiem zamek usypany z piasku. Wspaniała budowla, uważana za arcydzieło architektoniczne wciąż pozostaje nieukończona.

L'Aquarium de Barcelona

Nad samym morzem znajduje się jedna z największych atrakcji Barcelony - Oceanarium. Jest to największe i najbardziej znaczące akwarium na świecie, w którym podziwiać można okazy flory i fauny w 20 tematycznych basenach. Największą gratką dla odwiedzających to miejsce jest szklany 80 metrowy tunel pod akwarium, gdzie zobaczyć można tysiące przeróżnych ryb, duże płaszczki i rekiny.

Font Magica

Kolejny wodny obiekt to Magiczna Fontanna umieszczona w centrum Barcelony, w pobliżu Parku Montjuic. Przyciąga tłumy ludzi, głównie za sprawą wieczornych pokazów w stylu "światło i dźwięk". Spektakle odbywają się co pół godziny i polegają na tym, że w rytm muzyki wydobywają się strumienie wody o zmiennym ciśnieniu, tworząc różnorodne kształty. Dodatkowo woda podświetlana jest kolorowymi światłami tworząc w ten sposób niezwykłe widowisko.

Camp Nou

Stadion Camp Nou to miejsce przyciągające wielbicieli piłki nożnej. Obiekt ten jest największym stadionem piłkarskim w Europie zbudowanym dla klubu F.C. Barcelona "Barca". Mieści się tu także Museum del Barca czyli muzeum przedstawiające historię barcelońskiego klubu piłkarskiego.

Tibidabo

Będąc w Barcelonie trzeba wybrać się na wzgórze Tibidabo, które jest najwyższym wzniesieniem w okolicach miasta. Przy dobrej widoczności, z wysokości 500 m. n.p.m. można ujrzeć nawet Majorkę. Najlepszym miejscem widokowym jest wzgórze Torre de Collserola - wieża komunikacyjna zbudowana przy okazji Igrzysk Olimpijskich, na szczycie której znajduje się obserwatorium i platforma widokowa.

Mieszkańcy Hiszpanii kochają popołudniowe siesty. Jest to dla nich czas odpoczynku, pory obiadowej a także krótkiej drzemki. Dlatego zwiedzający Barcelonę powinni wiedzieć i uszanować to, że w godzinach od 14 do 17 czyli w porze największych upałów, urzędy, inne ważne instytucje i sklepy są zamknięte.       

Oceń poradę: Przydatna Nie polecam

Komentarze

Zostaw komentarz:


Liczba komentarzy: 1
~viagra | 2013-10-28 12:35
Hello!
, , , , ,

Zobacz kalkulatory

Najnowsze porady