Poradopedia.pl

Top 6 najlepsze żłobki w Krakowie

Autor: Poradzimy | 3 October 2017 08:51

Tagi: dobry żłobek, najlepszy żłobek, żłobek, Szkoła, porada, pomoc, instrukcja, Top, 6, najlepsze, żłobki, w, Krakowie

Nie zawsze rodzice posyłający swoje maluchy do żłobka wiedzą, jak wybrać najlepszą placówkę. Na jakie elementy i aspekty oferty zwracać uwagę? Co, poza ceną czesnego, powinniśmy sprawdzić? Jakich placówek unikać? Postanowiliśmy dokonać zestawienia kilku najlepszych żłobków krakowskich. 

att/2017/10/03/5790_3-719.jpg

 

1. Żłobek Cioci Ani

att/2017/10/03/5790_zlobek-krakow.jpg

Budynek, w którym mieści się żłobek, posiada wszystkie konieczne pozwolenia (w tym od Straży Pożarnej i Sanepidu), a sprzęt jest atestowany: wyparzarka do naczyń, wyposażenie sal zabaw i placu na zewnątrz, a toalety i umeblowanie są dostosowane do wymagań małych dzieci.

Żłobek Cioci Ani jest czynny codziennie od godziny 7 do 18. To oznacza, że bez problemu zdążysz rano do pracy, a po niej - nie musisz wracać po malucha w pośpiechu.

Nie mniej istotny jest fakt, że żłobek posiada własny teren zielony, na którym zorganizowano plac zabaw. Dzieci sporo czasu, każdego dnia, przebywają na zewnątrz.

Bez zarzutu także są kwalifikacje personelu: pracują tu nauczyciele z wykształceniem pedagogicznym oraz pielęgniarka i dietetyk.

W cenie czesnego żłobek proponuje dzieciom gry i zabawy edukacyjne dostosowane do wieku, zajęcia rozwijające motorykę, zajęcia rozluźniające i wiele innych.

Według cennika, opieka nad maluszkiem przez czas nie dłuższy niż 10 godzin dziennie kosztuje 589 zł bez wyżywienia. W rankingu najlepszych żłobków w Krakowie, prywatny Żłobek Cioci Ani zajmuje pierwsze miejsce.

 

2. Żłobek prywatny “Śpioszek”


att/2017/10/03/5790_spioszek.PNG

Na stronie internetowej nie zostały podane informacje o tym, czy żłobek posiada własny ogródek czy też nie. Po obejrzeniu opublikowanych zdjęć pozostaje nam wysnuć wniosek, że nie. Poza tym jednak wszystko jest na swoim miejscu: pozwolenia, certyfikaty i atestowany sprzęt.

Żłobek czynny w godzinach od 7 do 17 - czyli podobnie jak żłobek Cioci Ani, jedynie godzinę krócej. Jeśli na drogach nie ma utrudnień, spokojnie dojedziesz z pracy po dziecko.

W żłobku pracują dwie opiekunki, mogące pochwalić się doskonałym wykształceniem i kursami pedagogicznymi. Niestety brak informacji na temat tego, czy w żłobku zatrudniona jest pielęgniarka.

I tu oferta zajęć jest podobna jak w każdym innym żłobku: czytanie bajeczek, zajęcia ogólnorozwojowe, rytmika, plastyka.

W cennik trzeba się mocno zagłębić, by sprawdzić cenę jaką będziemy musieli zapłacić za pobyt dziecka. Przyjmujemy, że będzie ono przebywało w żłobku do 10 godzin dziennie i nie przysługuje nam dotacja - wówczas zapłacimy 900 złotych.

 

3. “Tęczowy Żłobek”


att/2017/10/03/5790_teczowy.PNG

Od strony formalności także ten żłobek może poszczycić się spełnieniem wszystkich norm i wymagań stawianych placówkom sprawującym opiekę nad dziećmi do lat trzech. Żłobek ten jednak, podobnie jak poprzedni “Śpioszek” nie ma własnego ogródka. Aby skorzystać z możliwości ruchu na świeżym powietrzu, dzieci muszą więc przejść ulicami na plac zabaw.

Placówka otwarta jest w godzinach od 7 do 17. Pracownicy oczywiście są odpowiednio wykwalifikowani i wykształceni, z dziećmi pracuje logopeda i, w razie konieczności, pielęgniarka.

Jeśli chodzi o zajęcia oferowane dzieciom - są to zabawy dydaktyczne, ogólnorozwojowe, rytmika, itd.

Ciekawym rozwiązaniem jest w tym żłobku podział obiadu na dwie części - zupa podawana o godzinie 11.30, a drugie danie o 13.45.

Czesne w wysokości 890 złotych - przy pobycie dziecka do 10 godzin dziennie, bez dotacji.

 

Przedstawione wyżej żłobki prywatne to placówki sprawdzone i cieszące się dobrą opinią rodziców. Naszym zdaniem jednak zdecydowanie prowadzi żłobek “Cioci Ani” - ma własny, ogrodzony ogródek, i najniższe czesne. Sprawdźmy teraz, co oferują dzieciom żłobki publiczne - część z rodziców będzie przecież celowała jedynie w nie. Oto porównanie trzech najpopularniejszych w Krakowie żłobków publicznych.

 

4. Żłobek Samorządowy nr 18 przy ulicy Mazowieckiej 30a

 

Ten żłobek ma dwie niezaprzeczalne zalety: własny ogródek oraz kuchnię - posiłki zapewne są o wiele smaczniejsze niż te zamawiane w firmie cateringowej, a dzieci mogą korzystać z zabaw na świeżym powietrzu dłużej niż te, które muszą na plac zabaw dojść. W budynku znajduje się także wózkownia, której zalety rozumieją wszyscy rodzice, którzy kiedykolwiek musieli zostawiać wózek dziecięcy na ulicy lub zabierać ze sobą do pracy.

Kadra oczywiście posiada stosowne wykształcenie i doświadczenie. W żłobku pracują także panie pokojowe, które pomagają maluchom przy codziennych czynnościach.

Myli się ten, kto myśli, że żłobek publiczny jest bezpłatny. Obowiązuje odpłatność za opiekę w wysokości 199 zł miesięcznie, bez wyżywienia.

 

5. Żłobek Samorządowy nr 33 przy ulicy Żółkiewskiego 15


Także ten żłobek posiada własny ogródek oraz kuchnię, a także pralnię.

Zajęcia oferowane dzieciom to zabawy ogólnorozwojowe, rytmika, plastyka.

Jadłospis przygotowuje dietetyk, i prezentuje się on naprawdę obiecująco - znajdują się w nim owoce i warzywa, produkty zbożowe, nabiał i mięso.

Pomieszczenia są przestronne, czyste i jasne,a zabawki - nowe.

Niestety, na stronie internetowej żłobka brak jakiejkolwiek informacji na temat odpłatności za opiekę nad dzieckiem. Jednak można przypuszczać, że jest to kwota zbliżona do podawanych przez żłobek nr 18 - 199 złotych miesięcznie.

 

6. Żłobek Samorządowy nr 22 na os.Tysiąclecia 14

 


To żłobek z czterdziestoletnią tradycją, lecz nie wygląda jakby zatrzymał się w czasie - sale są odświeżone, pięknie wyposażone, jasne i przestronne.

Żłobek otwarty w godzinach od 6 do 17 - przystosowany jest do potrzeb rodziców pracujących w różnych godzinach.

Ciekawe zajęcia wyróżniają tę placówkę na tle innych publicznych żłobków: dzieci, poza zajęciami podstawowymi, mogą korzystać z zajęć z ceramiki czy teatralnych. Organizowane są także bale karnawałowe, mikołajkowe i inne.

Niestety, jedyną formą aktywności na świeżym powietrzu jest godzinny spacer.

Obowiązuje comiesięczna opłata w wysokości 199 złotych, bez wyżywienia.

 

Oto zestawienie sześciu, naszym zdaniem najbardziej obiecujących, żłobków. To Wy, rodzice, wybierzecie ten, który spełnia Wasze potrzeby i oczekiwania.





Wydruk ze strony:
https://www.poradopedia.pl/szkola/top-6-najlepsze-zlobki-w-krakowie,5790.html
© Poradopedia.pl - Wszystkie prawa zastrzeżone