Jak zaakceptować siebie i być bardziej zadowolonym z życia?

Poradopedia.pl  |   |  + 0  |  Ocena: (głosy: 0)

Akceptowanie siebie wraz ze wszystkimi słabościami i mocnymi stronami to nie lada sztuka. Dopóki nie pogodzisz się z tym jaki jesteś, nigdy nie będziesz w pełni zadowolony z życia.

Zaakceptuj siebie!

Odrzuć stare przekonania

Zmierz się z przeszłością, w której tkwią negatywne myśli na swój temat. Przeanalizuj przyczyny niskiego poczucia własnej wartości oraz zaistniałych sytuacji życiowych. Zastanów się, kto lub co źle na Ciebie działa i uwolni się od wpływu tej osoby lub rzeczy.

Uwierz w siebie

Rób to, co kochasz. Doceń swoje zalety i uwierz we własne możliwości. Wyznaczaj sobie cele i dąż do ich realizacji - nie frustruj się zbyt wysoko postawionymi oczekiwaniami. Staraj się żyć w zgodzie z samym sobą i własnymi przekonaniami.

Weź odpowiedzialność za swoje życie

Pamiętaj, ze tylko Ty ponosisz odpowiedzialność za to, co dzieje się w Twoim życiu i tylko Ty możesz w nim dokonywać jakichkolwiek zmian.

Otaczaj się pozytywnymi ludźmi

W towarzystwie radosnych osób szybko zarazisz się pozytywną energią. Przebywając w otoczeniu przyjaciół poczujesz się ważny, potrzebny i doceniony.

Likwiduj niedogodności dnia codziennego

Gromadzące się uciążliwości sprawiają, że już o poranku zaczynasz się złościć. Pamiętaj, by w ten sposób nie rozpoczynać dnia. Pracuj nad sobą, wyrabiając nawyk systematycznego likwidowania drobnych "awarii".

Zmień coś w swoim wyglądzie

Jeśli nie akceptujesz swojego wyglądu, dokonaj poprawek. Wybierz się na zakupy, do fryzjera, a od razu poczujesz się lepiej.

Pokochaj siebie za to, jakim jesteś i spróbuj zaakceptować swoje wady, a na pewno zaczniesz bardziej cieszyć się z życia. Zobaczysz, że to pomoże również Twoim relacjom z innymi ludźmi.

Oceń poradę: Przydatna Nie polecam

Komentarze

Zostaw komentarz:


Najnowsze porady