Jak udekorować stół wielkanocny?

Poradopedia.pl  |   |  + 1  |  Ocena: (głosy: 0)

Dekoracja wielkanocnego stołu powinna wprowadzać do naszych domów wiosenny i radosny klimat. Obok tradycyjnych potraw nie może zabraknąć ozdób symbolizujących nowe życie: kurczaczków, baranków i zajączków.

Dekoracja stołu

Wielkanocne śniadanie powinno być podane na białym lub pastelowym obrusie. Jeśli zastawa i dekoracje będą w podobnych odcieniach uzyskamy efekt niesamowitej lekkości i świeżości.

Bardzo optymistycznymi, wiosennymi kolorami są żółty i zielony, które rozświetlają pomieszczenia i dodają nam energii. Biel natomiast sprawi, że nasz stół będzie wyglądał lekko i zarazem wytwornie.

Wystarczy, że ograniczymy się do jednego, ewentualnie dwóch akcentów kolorystycznych.

Na każdym wielkanocnym stole powinny znaleźć się świeże kwiaty, młode kiełki lub zielona trawka, rzeżucha, cukrowe baranki i ceramiczne kurczaczki. Oto kilka pomysłów na udekorowanie stołu:

  1. Białe tulipany wkładamy do szerszego wazonu wyłożonego białymi wydmuszkami. Podobną kompozycję można stworzyć w żółtej tonacji wykorzystując również inne kwiaty jak żonkile czy hiacynty.
  2. Z plasteliny lub modeliny można wykonać wiosenne kwiaty i ułożyć je na stole obok każdego gościa.
  3. Dużą salaterkę wykładamy liśćmi sałaty i układamy na niej białe lub beżowe skorupki jajek.
  4. Jako podstawkę pod wydmuszki można też wykorzystać wysoki świecznik. Układamy na nim wydmuszki kolorystycznie komponujące się z nakryciem stołu.
  5. Obrus można udekorować żółtymi lub białymi piórkami a także cebulkami kwiatów w podobnym kolorze.
  6. Obok każdego nakrycia układamy białe, żółte lub zielone serwetki oraz podstawki do jajek.
  7. Jako wazonik na kwiaty, np.: konwalie może posłużyć filiżanka albo garnuszek. 

Inne, równie ciekawe kompozycje kolorystyczne uzyskamy łącząc m.in.: żółcień z zielenią, jasny beż z brązem, biel z czerwienią lub błękitem.

Oceń poradę: Przydatna Nie polecam

Komentarze

Zostaw komentarz:


Liczba komentarzy: 1
~nie | 2011-04-22 08:52
nie polecam