Mapy Google na telefonie bez połączenia z internetem

Poradopedia.pl  |   |  + 0  |  Ocena: (głosy: 0)

Trudno zgubić się ze smartfonem dzięki mapom i wbudowanemu GPS. Co jednak gdy za granicą chcemy skorzystać z mapy nie narażając się na wydatki związane z roamingiem?

Aplikacja Google Maps dla systemu Android od pewnego czasu umożliwia użytkownikom zapisywanie map do wykorzystania w wersji offline, czyli bez aktywnego połączenia z Internetem.

Jest to świetne rozwiązanie w przypadku podróżowania za granicę, ponieważ koszty korzystania z Internetu w roamingu niestety ciągle są bardzo wysokie, a paradoksalnie właśnie wtedy smartfon okazuje się bardzo potrzebny.

Działanie map offline w Google Maps sprowadza się do możliwości zapisywania fragmentów map do wykorzystania w momencie, kiedy nie będziemy mieć połączenia z Internetem. Tworzenie mapy musi odbywać się przy aktywnym połączeniu z Internetem i polega na zaznaczeniu interesującego nas obszaru, który następnie zostaje zapisany w pamięci telefonu.

Zachowane mapy możemy używać bez konieczności łączenia się z Internetem, mając ciągle  możliwość śledzenia swojej pozycji na mapie za pomocą GPS (który do działania nie wymaga Internetu). 

Tworzenie map offline w Google MapsLista map offline dostępnych w Google Maps

 

Oceń poradę: Przydatna Nie polecam

Komentarze

Zostaw komentarz:


Najnowsze porady