Jak obniżyć ciśnienie krwi - czyli rady na nadciśnienie

gnommy21  |   |  + 8  |  Ocena: (głosy: 1)

Aby obniżyć ciśnienie krwi należy:

Nie pić dużo kawy, herbaty oraz coli

Kawa bowiem podwyższa ciśnienie krwi i utrzymuje je na wysokim poziomie jeszcze przez kilka godzin. Herbata i cola także zawierają kofeinę i osoby z nadciśnieniem także powinny uważać, aby nie spożywać ich zbyt często.

Dbać o prawidłową wagę ciała. Odżywiać się zdrowo

Przy nadwadze występują problemy z przemianą wapna i glukozy, a także zaburzenia hormonalne, które prowadzą do wysokiego ciśnienia.

Należy wyeliminować z diety sól, pić dużo wody, soków - najlepiej z czarnej porzeczki i aronii.

Więcej ruchu, czyli zadbać o aktywność fizyczną

Uprawianie sportu pomaga zrzucić zbędne kilogramy, a tym samym wzmacnia mięsień sercowy i poprawia elastyczność naczyń krwionośnych. Wszystko to ma wpływ na utrzymanie odpowiedniego poziomu ciśnienia.

Wyeliminować źródła stresu - zachować wewnętrzy spokój

Źródłem wysokiego ciśnienia może być dodatkowo nasza praca, czy też inne sytuacje stresujące w naszym życiu prywatnym. Powinniśmy postarać się o zapewnienie sobie jak największego poziomu spokoju, chwil relaksu. Może być to odpoczynek przy ulubionej książce, spacer po parku, wycieczka rowerowa za miasto, rozmowa z pozytywnie nastawioną do życia osobą itp. Wg zwolenników medytacji pozwala ona na naturalne obniżenie ciśnienia krwi.

Oceń poradę: Przydatna Nie polecam

Komentarze

Zostaw komentarz:


Liczba komentarzy: 8
~ryszard | 2015-01-28 21:50
Co do teiny i kofeiny, to maja one ten sam wzór chemiczny, a inaczej się tylko nazywają /Coffee,Tee/ w zależności od pochodzenia.
Walka z nadciśnieniem, to taka donkiszoteria. Jak byś nie próbował, tak będzie źle, a gadanie o unikaniu stresów, to pobożne życzenia doradców. Chcąc się wyłączyć, to trzeba być ciągle na psychotropach. Reszta, to wszystko racja, tylko co z tego?
Pozdrawiam,
~Sebka1 | 2012-06-16 13:26
Popróbujcie Proargi 9 plus. To jest taki suplement z argininą. Rewelacja na nadcisnienie, miażdżycę. Moi znajomi, starsi ludzie, biorą to od dawna i b. chwala.
~Jacek W | 2010-11-09 23:11
Nic nowego standard. Jak łupie ciśnienie to nie pojedziesz na rowerze. Na spacer też nie wyjdziesz itd. Psychika siada i to jest jedna z przyczyn - strach ,że coś ... . Dieta - owszem , ale trzeba zadbać o psychę. Świadomy nadciśnienia ma generalnie przerąbane. Ja to nazywam stresem ciśnieniomierza . Kurcze jak egzamin ,to jest chore. Dobry lekarz poradzi , jak cię wysłucha i będzie mu się chciało pomyśleć i to jest następny problem.
Pozdrawiam
~bizneslife | 2010-10-21 21:54
Wystarczy przeczytać Książkę "Nigdy więcej chorób serca": autor Laureat nagrody Nobla z 1998roku Louis Ignarro. Dokładnie opisano problem i jak go rozwiązać w prosty sposób. Jeśli ktoś chce to służę pomocą bo przeczytałem książkę i mogę udzielić wskazówek wysyłając skan z najważniejszych rozdziałów. Czyli co, kiedy, i ile.
Czekam na pyt. bizneslife@o2.pl Pozdrawiam
~emigrant | 2010-05-09 23:01
nieważne teina czy kofeina jedno wiem ze po zrezygnowaniu z jej picia ciśnienie krwi obniżyło mi się znacząco. Nawet zielona herbata jest nie zalecana.
~Dan | 2010-02-18 09:33
Dziewczynki; teina i kofeina to to samo - teiną zwana jest kofeina występująca w herbacie - tyle.
Pozdrawiam
~anna | 2010-02-01 19:39
W herbacie jest kofeina!!! Teina powstaje dopiero po dłuższym czasie parzenia.
~kornela_byczek | 2009-06-11 21:16
przede wszystkim - w herbacie nie ma kofeiny, jest teina.
po drugie - wiekszosc sokow podwyzsza cisnienie poniewaz zawieraja cukry
po trzecie wysilek fizyczny jest ogolnie zdrowy ale moze tez podwyzszac cisnienie