Jak samemu postawić bańki?

Poradopedia.pl  |   |  + 4  |  Ocena: (głosy: 0)

Bańki są skutecznym domowym sposobem ułatwiającym pokonanie przeziębienia. Wzmacniają organizm i pozwalają uchronić się przed zażywaniem antybiotyków. Są bardzo proste w użyciu, bezpieczne i niedrogie. Warto wiedzieć jak je stawiać, by choroba zniknęła w mgnieniu oka.

Jest kilka rodzajów baniek. Szklane i próżniowe pokonują infekcje, łagodzą kaszel i katar. Bańki chińskie tzw. akupunkturowe likwidują bóle stawów i mięśni, pobudzają krążenie krwi oraz łagodzą wiele poważnych dolegliwości związanych m.in.: z nadciśnieniem tętniczym, astmą, problemami żołądkowymi, prostatą czy hemoroidami.

Instrukcja stawiania baniek

1. Bańki ogniowe szklane

Aby postawić bańki szklane najpierw trzeba rozgrzać powietrze wewnątrz naczynia. Do tego celu należy użyć drucika na który nawijamy wacik; następnie zanurzamy go w denaturacie i podpalamy. Płonący wacik wsuwamy kolejno do każdej bańki i przytrzymujemy kilka sekund, aby bańka się nagrzała. Po wyjęciu wacika z naczynka,
przystawiamy bańkę jak najszybciej do ciała. Cena za komplet 20 sztuk ok. 40 zł.

2. Bańki próżniowe

Stawianie baniek próżniowych jest zdecydowanie łatwiejsze i wygodniejsze od baniek tradycyjnych. Przed przyłożeniem do ciała należy wyciągnąć z bańki powietrze za pomocą zaworu lub pompki, które są zwykle dołączone do zestawu. Tego rodzaju bańki są bezpieczniejsze od baniek szklanych, zwłaszcza gdy stawiane są dzieciom. Cena za komplet 18 baniek + ręczny aparat próżniowy ok. 100 zł.

3. Bańki akupunkturowe

Gumowe bańki chińskie bardzo łatwo postawić. Najpierw ściskamy mocno bańkę, aby wypchnąć z niej powietrze, następnie przystawiamy do ciała i zwalniamy uścisk. Skóra jest wciągana do środka bańki poprzez wytworzone podciśnienie. Im mocniej ściśniemy bańkę, tym bardziej będzie ona przyczepiona do skóry. Cena za komplet 4 sztuk ok. 30 zł.

Zasady stawiania baniek

Ważne jest, aby bańki postawić w miarę wcześnie (uporczywy, suchy kaszel) i nie dopuścić do rozwoju choroby. Najlepiej stawiać je wieczorem, kiedy już leżymy w łóżku. Przed zabiegiem należy posmarować plecy oliwką lub balsamem, aby załagodzić nieprzyjemne uczucie wciągania skóry. U dorosłych zabieg powinien trwać ok. 10-20 minut, u dzieci zaś nie dłużej niż 10 minut.

Baniek nie wolno stawiać na kręgosłupie, w miejscach podrażnionych, na znamionach i pieprzykach oraz w okolicach narządów takich jak: serce, nerki czy wątroba. Bańki nie są przeznaczone do użytku dla dzieci poniżej pierwszego roku życia.

W momencie gdy zdejmiemy bańki, można zauważyć na ciele siniaki, które są efektem pękania naczynek krwionośnych. Organizm natychmiast zaczyna działać, pobudzając układ odpornościowy, który do walki z bakteriami i wirusami wysyła białe krwinki.

W zależności od schorzenia bańki mogą być stawiane na plecach, bokach, klatce piersiowej czy brzuchu. Pomagają wówczas pozbyć się przeziębienia, zapalenia oskrzeli, zapalenia płuc oraz grypy. Gdy postawimy je w okolicy krzyża lub lędźwi uśmierzymy ból związany z zwyrodnieniami kręgosłupa.

Bańki nie są wskazane dla kobiet w ciąży; osób z problemami skórnymi; niewydolnością serca; astmatyków oraz osób zażywających środki przeciwzakrzepowe.

Oceń poradę: Przydatna Nie polecam

Komentarze

Zostaw komentarz:


Liczba komentarzy: 4
~madzia | 2013-01-27 21:34
Przepraszam a kto pisał ten artykuł bo ja tu nie rozumiem jednego
Przed przyłożeniem do ciała należy wyciągnąć z bańki powietrze za pomocą zaworu lub pompki, które są zwykle dołączone do zestawu.
Tak tu jest napisane.
~czesia | 2012-10-12 20:47
nie dowiedzialam sie gdzie te banki postawić na jakie choroby
~Dande | 2012-05-17 19:49
Też jestem rozczarowana ten artykuł jest nie przydatny bo osoby, które nie wiedzą gdzie postawić bańki to się z niego nie dowiedzą a te co wiedzą to nie będą go czytać bo po co.
~halszka | 2012-02-20 07:00
przepraszam to gdzie jest ta instrukcja? ciezko bylo wstawic schemat?