Proste sposoby na poprawę zdrowia

Poradopedia.pl  |   |  + 0  |  Ocena: (głosy: 0)

Nowy Rok to dobry pretekst do realizacji ważnych postanowień i wprowadzania różnych zmian w codziennym życiu. Poniżej przedstawiamy kilka sposobów na szybką poprawę zdrowia. Stosuj je każdego dnia, a na pewno odczujesz pozytywne zmiany.

Właściwe odżywianie

Zdrowa paraJedz dużo warzyw i owoców, zwłaszcza zielonych - to najlepsza metoda na problemy z jelitami. Ogranicz spożycie cukru i tłuszczu, szczególnie pochodzenia zwierzęcego. Wprowadź do codziennej diety produkty z pełnego przemiału oraz rośliny strączkowe. Spożywaj dużą ilość ryb, aby dostarczyć organizmowi białka, magnezu, potasu i mnóstwa witamin. Jedząc przynajmniej pięć posiłków dziennie, dostarczysz organizmowi odpowiednią ilość pokarmu. Trzymaj się zaleceń dziennych dawek minerałów, stosownie do swojego wieku. Zrezygnuj z wszelkich używek (kawa, papierosy, alkohol, itp.).

Odpowiednia ilość snu

To, jak się wysypiasz ma ogromne znaczenie dla Twojego zdrowia i ogólnego samopoczucia. Wystarczy 7-8 godzin snu o regularnych porach, abyś wzmocnił swoją odporność i pozwolił organizmowi zregenerować siły.

Relaks i medytacja

Jednym z najprostszych sposobów na poprawę zdrowia fizycznego i psychicznego jest medytacja. Dzięki niej, zaczniesz kontrolować otaczającą Cię rzeczywistość, bardziej zrozumiesz siebie i nauczysz się panować nad emocjami. Ta użyteczna metoda relaksacji pozwoli odpocząć Twojemu ciału i oczyści umysł ze stresujących myśli. Możesz medytować w domu - wystarczy 20-30 minut dziennie. Skoncentruj się w tym czasie na oddychaniu, jakimś konkretnym obiekcie, dźwięku czy wyobrażonej scenie.

Ruch, ruch i jeszcze raz ruch

Jeśli zależy Ci na zdrowym trybie życia, oprócz prawidłowej diety musisz dużo się ruszać (najlepiej na świeżym powietrzu). Bądź aktywny na co dzień, niezależnie od swojego wieku. W trakcie wysiłku fizycznego organizm wydziela endorfinę - hormon szczęścia, który poprawia samopoczucie. Przesiądź się z samochodu na rower albo zacznij chodzić piechotą do pracy/szkoły/sklepu. Wchodź po schodach, zamiast jeździć windą. Baw się aktywnie z dziećmi. Jeśli nie masz czasu na siłownię, ćwicz w domu (w serwisie internetowym You Tube znajdziesz propozycje różnych treningów). Zawsze po kolacji, wyjdź na krótki spacer.

Nie denerwuj się!

W codziennym życiu nie jesteś w stanie uniknąć przykrych i stresujących sytuacji. Ktoś zajechał Ci drogę, niesłusznie Cię osądził, potraktował niezgodnie z Twoimi oczekiwaniami? Powinieneś nauczyć się odpowiednio reagować na takie zdarzenia. Nie osądzaj zbyt pochopnie, nie wpadaj od razu w szał. Weź parę głębszych oddechów i postaraj się pogodzić z sytuacją.  Czasami warto sobie odpuścić i podejść do sprawy z optymizmem, niż denerwować się i tracić zdrowie.

Oceń poradę: Przydatna Nie polecam

Komentarze

Zostaw komentarz:


Najnowsze porady