Poradopedia.pl

Jak wybrać kostium kąpielowy?

Autor: Poradopedia.pl | 19 June 2011 18:41

Tagi: bikini, kostium kąpielowy, lato, Sport, porada, pomoc, instrukcja, Jak, wybrać, kostium, kąpielowy?

Zanim wyjdziemy na plażę, musimy wybrać odpowiedni dla swojej figury kostium kąpielowy. Poniższe wskazówki pomogą dokonać właściwego wyboru, abyśmy mogły uwydatnić swoje największe atuty i zatuszować ewentualne mankamenty.

Szerokie ramiona i wąskie biodra

W tym przypadku trzeba powiększyć optycznie dół i zminimalizować górę. Aby odwrócić uwagę od szerokich ramion należy wybrać bikini o szerokich ramiączkach albo bez ramiączek i kwadratowym dekolcie. Zdecydowanie należy unikać strojów z dekoltem w kształcie litery V. Dół natomiast powinien być kolorowy, z nadrukami i zdobieniami (paski, wiązania, itp.).

Małe piersi

Piersi staną się optycznie większe, jeśli biustonosz kostiumu kąpielowego będzie posiadał usztywniane miseczki typu push-up, wyposażone dodatkowo np.: w żelowe wkładki. Idealnym rozwiązaniem będzie góra wiązana na szyi - ściśnie piersi i tym samym optycznie je powiększy. Ponadto biustonosz powinien mieć duże, kolorowe wzory a także mocne zdobienia  np.: falbanki, hafty czy kokardki - dodadzą objętości. Należy wystrzegać się staników jednokolorowych oraz tych bez żadnych usztywnień.

Obfity biust

W tym przypadku biustonosz ma za zadanie optycznie zmniejszyć piersi. Najlepiej wybrać górę z trójkątnymi, usztywnianymi miseczkami (z fiszbinami), które będą dobrze podtrzymywały biust. Miseczki nie mogą posiadać żadnych wypełnień a stanik powinien być wyposażony w szerokie ramiączka - niewskazane są modele kostiumów bez ramiączek ani też bikini na delikatnych sznureczkach.

Wydatny brzuszek

Fałdki na brzuchu zakryje kostium jednoczęściowy (najlepiej z lycry) z mocno wyciętymi figami i dużym dekoltem - odwrócą uwagę od środka ciała. Należy unikać jaskrawych tkanin oraz dużych wzorów (zwłaszcza poziomych pasków). Jeśli natomiast wybór padnie na kostium dwuczęściowy, warto wybrać model z dłuższą górą (tankini) lub z dołem o podwyższonym stanie - skąpe bikini odpada!

Brak talii i wąskie biodra

Dobrym rozwiązaniem do kostiumu jednoczęściowego jest założenie paska, który utworzy talię albo wybór stroju z ozdobnymi drapowaniami na biodrach lub pionowymi pasami biegnącymi po obu stronach ciała. Dodatkowo w przypadku małego biustu warto wybrać kostium dwuczęściowy z jaskrawą lub wzorzystą górą bez ramiączek oraz z ciemnym i jednolitym dołem. Zdecydowanie należy unikać strojów w poprzeczne pasy.

Szerokie biodra i masywne uda

Przy takiej sylwetce najlepszym rozwiązaniem będzie ciemny i zabudowany dół. Klasyczne figi albo francuskie bokserki sprawią, że pupa będzie wyglądała na mniejszą i zgrabniejszą. Mocnych ud nie da się ukryć pod szortami - powiększą je jeszcze bardziej. Pomoże natomiast gładka spódniczka bikini (w żadnym razie plisowana). Do takiego dołu przyda się marszczona góra zdobiona falbankami. W przypadku kostiumu jednoczęściowego najlepszy będzie taki z szerokim dołem, dodatkowo z szerokim paskiem i głębokim dekoltem - wszystko to odwróci uwagę od szerokiego dołu i zrównoważy sylwetkę.

Krótkie nogi

Można je optycznie wydłużyć, zakładając kostium mocno wycięty na udach. Ponadto warto wybierać modele z pionowymi paskami, które wydłużają sylwetkę. Jeśli strój dwuczęściowy, to z jednolitym dołem i wzorzystą górą - spojrzenia skupią się na górze i odwrócą uwagę od krótkich nóg. Odpadają szorty i spódniczki bikini. W przypadku kostiumu jednoczęściowego należy wybierać modele z głębokim dekoltem.

Długie nogi i długi tułów

Żeby w stroju kąpielowym nie wyglądać jak przysłowiowa tyczka, należy wybierać kostiumy zdobione na biodrach i na linii biustu. Można również pozwolić sobie na poziome paski i jasne kolory. Idealny będzie strój jednoczęściowy z wycięciami po bokach albo chłopięce szorty a także spódniczka bikini. Wyjątkowo długim nogom nie służą pionowe paski, głębokie dekolty i jednolite kolory - wydłużają sylwetkę jeszcze bardziej.

W rozmiarze XXL

Najlepszym wyborem będzie kostium jednoczęściowy ze zwiększoną ilością spandeksu w okolicach brzucha. Nie ma konieczności całkowitego zakrywania ciała, można pozwolić sobie na niewielkie wstawki z siateczki lub koronki. Jeśli zostanie wybrany kostium dwuczęściowy, to warto by było to tankini (koszulka zamiast stanika). Również kostiumy przypominające krótkie sukieneczki uwydatnią biust, ale zakryją brzuszek. Należy wybierać ciemne i chłodne kolory, które optycznie wyszczuplają sylwetkę; unikać natomiast białych i jaskrawych kolorów. Pewności siebie doda chusta przewiązana na biodrach.

Dodatkowe wskazówki:

Kostium kąpielowy musi być dobrze dobrany do sylwetki. Zbyt mały rozmiar spowoduje, że ciało będzie "wylewać się" spod tkaniny. Natomiast za duży kostium będzie na nas wisieć i może zsuwać się podczas kąpieli.

Kolorami, które optycznie wyszczuplają, oprócz czarnego, są niebieski i brązowy.

Duże nadruki i ozdoby przyciągają uwagę. Należy wybrać taki kostium wtedy, gdy chce się uwydatnić jedną a ukryć inną część ciała.

Niedoskonałości brzucha, bioder czy nóg można zamaskować dzięki pareo czyli chuście z cienkiej tkaniny, zawiązywanej na biodrach, brzuchu lub ramionach. Pareo doskonale posłuży jako zwiewna, plażowa spódniczka lub sukienka.

Każda kobieta, zarówno ta z nienagannie zgrabną sylwetką jak i ta, która ma do zakrycia to i owo, musi czuć się w kostiumie kąpielowym pewnie, kobieco i komfortowo.

Wydruk ze strony:
https://www.poradopedia.pl/sport/jak-wybrac-kostium-kapielowy,1950.html
© Poradopedia.pl - Wszystkie prawa zastrzeżone