Poradopedia.pl

Czy to ten - jak upewnić się przed ślubem

Autor: ladycomp | 27 June 2012 08:46

Tagi: miłość, pan młody, ślub, Ślub, porada, pomoc, instrukcja, Czy, to, ten, -, jak, upewnić, się, przed, ślubem

Sezon ślubny w pełni, a tymczasem Polacy pod względem liczby rozwodów gonią Europę. W 2009 roku rozwiodło się aż 71,8 tysięcy par. Jako główną przyczynę podaje się nadal niezgodność charakterów (34,8 procent w 2010 roku). Jak więc sprawdzić, że to TEN, zanim powiemy to wiążące „tak”?

Ślub - panna młodaJubileuszowe 50-ciolecie pożycia małżeńskiego wydaje się dla niektórych par swoistą abstrakcją. W dobie szybkiej informacji, szybki ślub, czy szybki rozwód, nie stanową już problemu. Jednakże, jak podają wyniki badań naukowców, to szczęśliwe małżeństwo jest zbawienne dla zdrowia i samopoczucia małżonków. Jak sprawdzić zatem, czy bierzemy ślub ze właściwą osobą?

Ten sam system wartości

Znany psycholog Arnold Lazaurus twierdzi, że szanse na trwały związek mają te pary, które mają podobne poglądy w zasadniczych kwestiach życiowych i dzielą ten sam system wartości. O tym, czy tak jest można się przekonać bacznie obserwując naszego kandydata do ślubu, a także rozmawiając, rozmawiając i jeszcze raz... rozmawiając.

Eksperci zalecają poruszenie ważnych tematów, które najczęściej po ślubie stają się źródłem konfliktu. Są to:

1. PIENIĄDZE

Wspólne konto, czy nie? To nie jedyny dylemat. Co zrobicie gdy jedno z was straci dochody? Czy umiecie spokojnie rozmawiać o wydatkach? Czy macie podobne poglądy w zakresie oszczędzania i zarządzania domowym budżetem? Na co wydajecie najwięcej pieniędzy? Czy pożyczacie pieniądze rodzinie, znajomym? Jakie macie podejście do zaciągania kredytu?

2. DZIECI

To nie tylko słodkie rozmowy na temat imion przyszłych potomków - rozmowy o wychowaniu dzieci, często są trudne, bo... nie poparte praktyką. Może się okazać, że przed ślubem ustalicie, że kobieta zostanie w domu z dzieckiem do trzeciego roku życia, a tymczasem, ona pół roku po urodzeniu będzie chciała wrócić do pracy... Wszystkiego ustalić się nie da, gdyż bycie rodzicem to najbardziej wymagająca elastyczności i kreatywności rola. Jednak możecie obserwować siebie nawzajem w kontaktach z dziećmi znajomych czy dalszej rodziny. Nawiązujcie do własnego dzieciństwa. Rozmawiajcie między sobą o tym co wam się podoba, a co nie, co warto przenieść na grunt własnej rodziny, a czego absolutnie nie chcecie powielać...

3. SEKS

Z seksem jest związanych wiele aspektów - temperamenty seksualne, podejście do zdrady i wierności, wybór antykoncepcji. Rozmawiajcie o seksie wiele i pamiętajcie, że na libido seksualne ma wpływ wiele czynników jak np. zmęczenie, stres, zażywanie leki, czy antykoncepcja. „Wiele naszych klientek dopiero po rozpoczęciu stosowania komputerów cyklu Lady-Comp czy Pearly, odkrywa tak naprawdę swoje libido”. - mówi Aleksandra Demiańczyk, biolog, ekspert ds. płodności dystrybutora komputerów cyklu Lady-Comp. - „Blokowane latami poprzez stosowanie antykoncepcji hormonalnej pożądanie, które było nierzadko przyczyną konfliktów między partnerami, teraz przestaje być problemem. Także z racji działania komputerów w zgodzie z kobiecym cyklem, nie tylko kobieta odkrywa siebie na nowo - robi to także jej partner. To wzmacnia więź między partnerami i buduje bliskość”.

Ciekawostka:

Niektórzy naukowcy radzą także poczekać z seksem do... ślubu. Badanie opublikowane w Journal of Psychology w grudniu 2010 roku dowiodło, że pary, które czekały z rozpoczęciem współżycia do ślubu, były o 15 procent bardziej zadowolone z seksu!

Jeżeli jednak nie cechujecie się taką powściągliwością, uważajcie, na już stosowane formy antykoncepcji. W przypadku używania komputerów Lady-Comp czy Pearly (skuteczność 99,36%), nic wam nie grozi, jednak antykoncepcja hormonalna może zmieniać... gust. Badania przeprowadzone na 2,5 tysiącach kobiet, przez naukowców ze Szkocji i Czech wykazały, że kobiety przyjmujące tabletki antykoncepcyjne wybierały mężczyzn mniej atrakcyjnych, z którymi doświadczały mniej satysfakcji seksualnej.

4. OBOWIĄZKI DOMOWE

Narzekanie na męża, który nie pomaga w domu, należy do powszechnych tematów rozmów wśród kobiet. Czy można się ustrzec przed pracą na dwa etaty (jednym zawodowym i jednym domowym)? Wyjście jest jedno - obserwować co wybranek już robi, jaki był podział obowiazków domowych w jego rodzinie oraz... nie wyręczać go w pracach domowych od samego początku!

5. RODZINA BLISKA I DALSZA

Podejście do własnych rodziców (i rodziny) jest widoczne już w pierwszych miesiącach związku. Tym bardziej jeżeli narzeczeństwo trwało kilka lat, mamy wyobrażenie na temat panujących w rodzinie relacji. Warto ustalić zawczasu granice ingerencji najbliższych w wasze życie i... mocno się tego trzymać.


Komputery cyklu Lady-Comp, Baby-Comp i Pearly, to urządzenia medyczne, które jako jedyne na polskim rynku komputery cyklu posiadają certyfikat urządzenia medycznego wysokiej klasy IIB w oparciu o regułę 14 (ANTYKONCEPCJA). Lady-Comp, Baby-Comp i Pearly wykorzystują zaawansowane metody statystyczne, a także własną bazę danych ponad miliona cykli kobiet, które służą do precyzyjnego określania fazy płodnej i niepłodnej cyklu kobiety na podstawie pomiaru temperatury w jamie ustnej. 14 listopada 2010 roku komputery cyklu Lady-Comp, Baby-Comp i Pearly uzyskały pozytywną opinię Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego. Skuteczność komputerów cyklu Lady-Comp, Baby-Comp i Pearly wynosi 99,3% (współczynnik Pearl'a – 0,64). Komputery cyklu są całkowicie bezpieczne dla zdrowia kobiety i nie powodują skutków ubocznych. www.ladycomp.pl

Wydruk ze strony:
https://www.poradopedia.pl/slub/czy-to-ten-jak-upewnic-sie-przed-slubem,2840.html
© Poradopedia.pl - Wszystkie prawa zastrzeżone