Poradopedia.pl

Jak pozbyć się malinki?

Autor: Poradopedia.pl | 8 August 2012 11:12

Tagi: chłopak, dziewczyna, malinka, miłość, związki, Miłość, seks, znajomości, porada, pomoc, instrukcja, Jak, pozbyć, się, malinki?

Sposobów na dyskretne ukrycie bądź zmniejszenie malinki jest wiele. Poniżej przedstawiamy te najbardziej skuteczne.

Tuszowanie malinki

Aby zakryć malinkę warto zastosować kosmetyk kryjący. Najlepszym wyborem będzie korektor o żółtawym lub zielonym zabarwieniu, który niweluje intensywne zaczerwienia i odcienie fioletu. Podkład natomiast powinien być o ton jaśniejszy od koloru skóry. Należy nakładać go bezpośrednio na cały obszar skóry, aby nie wzbudzać podejrzeń, że chce się coś ukryć.

Kolejnym sposobem na dyskretne ukrycie malinki jest zakładanie odpowiedniej odzieży. Przykładowo, jeśli krwawy siniak znajduje się w okolicy szyi lub dekoltu można przez kilka dni nosić golfy albo koszule ze stójkami, a latem bądź wiosną kolorowe apaszki/szale.

Sposoby na zmniejszenie malinki

Aby zminimalizować widoczność malinki warto stosować kilkuminutowe zimne okłady. Można np.: zawinąć kostki lodu w ręcznik albo włożyć na kilka chwil łyżkę do zamrażarki. Zimny okład należy delikatnie przykładać do skóry, a kiedy stanie się ciepły - ponownie go zmrozić. Chłód obkurcza rozszerzone naczynka krwionośne i w związku z tym malinka powinna stopniowo się zmniejszać.

Dobrym sposobem na zmniejszenie obrzęku jest użycie miękkiej szczoteczki. Lekki masaż obszaru, na którym znajduje się malinka pozwoli rozbić skrzepy krwi, dzięki czemu powróci ona do obiegu.

Na pewno nie zaszkodzi, a może pomóc zwykła pasta do zębów. Niewielką jej ilość należy nałożyć na palec, a następnie rozsmarować na malince. Po ok. 10 minutach spłukać letnią wodą. Zabieg z pastą do zębów należy powtarzać 3 razy na dobę.

Dość bolesnym i skomplikowanym, ale wartym wypróbowania sposobem jest użycie monety. Najpierw trzeba mocno napiąć powierzchnię skóry, a następnie krawędzią dużej monety zacząć skrobać malinkę, uważając by za bardzo nie podrażnić skóry. Dzięki temu zabiegowi krew zebrana pod skórą zacznie wracać do obiegu. Pojawi się co prawda niewielkie zaczerwienienie, ale zniknie szybciej niż malinka.

Zioła i witaminy

Widoczność przekrwionego miejsca ulegnie zmniejszeniu po zastosowaniu kuracji witaminą K. Warto jak najczęściej smarować malinkę maścią z dużą zawartością tej właśnie witaminy.

Skutecznym i godnym wypróbowania sposobem jest użycie babki lancetowatej - listek tego ziela należy przyłożyć do malinki, a następnie zabezpieczyć plastrem. Taki okład należy zmieniać kilka razy dziennie.

Malinka zmniejszy się i zniknie w ciągu kilku dni również po zastosowaniu aloesu (w każdej postaci) lub maści arnikowej - jej lecznicze właściwości pomogą zredukować obrzęk i z pewnością zmniejszą powierzchnię obrzęku.

Zalecane jest także wypróbowanie żelu na popękane naczynka (np.: aloesowego) lub tabletek wzmacniających ich ścianki.

Stosując powyższe metody warto pamiętać, że ich skuteczność zależy od organizmu - jednemu mogą pomóc bardziej, a drugiemu mniej.

Wydruk ze strony:
https://www.poradopedia.pl/milosc-seks-znajomosci/jak-pozbyc-sie-malinki,2932.html
© Poradopedia.pl - Wszystkie prawa zastrzeżone