Poradopedia.pl

Matowe wykończenie łazienki - jaki przycisk wybrać?

Autor: J2CD | 2 July 2019 08:38

Tagi: łazienka, mat, matowy, przycisk, spłukiwanie, tece, wc, Dom i ogród, porada, pomoc, instrukcja, Matowe, wykończenie, łazienki, -, jaki, przycisk, wybrać?

Jeszcze do niedawna łazienki urządzane były na wysoki połysk. Występował on zarówno na płytkach ceramicznych, frontach szafek, jak i w postaci chromowanej armatury. Przyszedł czas na zmiany - do gry wkroczył nowy, alternatywny kierunek w aranżacji. Szach-mat! Prezentujemy najciekawsze przyciski spłukujące w wersji alternatywnej dla połysku.

W barwach szachowych

Matowe przyciski spłukujące wbrew pozorom są niezwykle uniwersalne. Znajdują zastosowanie w łazienkach stonowanych, jak również w tych z połyskiem. Harmonijnie współgrają z matowymi płytkami i ceramiką, z drugiej strony doskonale prezentują się także na tle błyszczących i kontrastujących elementów. Posiadają także dodatkową zaletę - są łatwe w utrzymaniu czystości, a dzięki odpowiedniej powłoce nie pozostawiają widocznych śladów użytkowania.

Ciekawą propozycją, stworzoną z myślą o zwolennikach prostoty i uniwersalnych rozwiązań, jest seria przycisków TECEsquare II. Na uwagę zasługują w szczególności dwa modele - w wersji białego i czarnego matu. Przyciski wykonane zostały z metalu, a ich klawisze zintegrowane z płaszczyzną płytki. Minimalistyczna, geometryczna forma i wyjątkowo płaska powierzchnia doskonale wpisują się w aktualne trendy wzornicze i kierunki aranżacji pomieszczeń sanitarnych.

Montaż przycisków nie wymaga dodatkowej ramki czy uzupełniającego wyposażenia. Dwudzielny klawisz umożliwia wybór ilości wody, dzięki czemu spłukiwanie staje się bardziej ekologiczne i ekonomiczne. Dodatkową zaletą jest ich ciche działanie - gumowe wypełnienie sprawia, że dźwięk aktywacji jest znacznie wyciszony.

Modny metal

Jeżeli nie biel i czerń - to co? Stal szczotkowana i matowy chrom - propozycje, które stanowią kolejną ciekawą alternatywę dla połysku. Przyciski w tej wersji wzorniczej znajdziemy zarówno w serii TECEsquare II,  jak i wśród wykonanych z tworzywa modeli TECEloop czy TECEnow.

Przycisk TECEloop w wersji chrom matowy wykonany jest z tworzywa i montowany natynkowo. Prostą formę płytki przełamują dwudzielne, okrągłe klawisze uruchamiające. Model ten dobrze prezentuje się na tle naturalnych materiałów i płytek ceramicznych w chłodnych odcieniach, a w szczególności w łazienkach urządzonych minimalistycznie, nawet nieco industrialnie. W styl ten wpisuje się także przycisk TECEnow, który może być dodatkowo zlicowany z powierzchnią ściany. Takie rozwiązanie wymaga jednak dedykowanej ramki dystansowej i montażowej.

W ofercie znajdziemy także odpowiedniki matowych przycisków w wersji do pisuaru.

Wydruk ze strony:
https://www.poradopedia.pl/dom-i-ogrod/matowe-wykonczenie-lazienki-jaki-przycisk-wybrac,6312.html
© Poradopedia.pl - Wszystkie prawa zastrzeżone