Kategorie

Prawo

Najnowsze porady

Porada id 5608 Na czym polega windykacja?
Kampanie | 2017-05-21
Windykacja długów to proces, w którym wierzyciel stara się za pomocą różnych powiadomień, skłonić dłużnika do zwrócenia wszystkich długów. W przeciwieństwie do komornika, windykator nie zajmuje się więc odzyskiwaniem długu, lecz nakłanianiem dłużnika do pójścia na współpracę i oddania choć części uzyskanych bezprawnie środków. czytaj »
Porada id 5466 Rozwód - jak udowodnić zdradę
Kampanie | 2017-02-15
Zdrada współmałżonka jest najczęstszych powodów rozpadu małżeństwa i wystąpienia jednej ze stron o rozwód. Jeżeli sprawa rozwodowa jest bezpośrednim skutkiem dopuszczenia się zdrady, uzyskanie rozwodu z orzeczeniem o winie jest jedynie formalnością. czytaj »
Porada id 4649 Zmiana biura rachunkowego krok po kroku
AgnieszkaZatorska | 2015-12-03
Powodów zmiany biura rachunkowego może być wiele. Nieproporcjonalna cena w stosunku do jakości usług, nierzetelnie prowadzona księgowość czy trudności z uzyskaniem odpowiedzi na różne, zadawane pytania. Bez względu jednak na powód, który odegrał kluczową rolę w podjęciu takiej decyzji przede wszystkim powinniśmy działać. Przełom roku to bez wątpienia dobry czas na zmianę biura rachunkowego. Oczywiście zanim zlecimy prowadzenie księgowości innej firmie musimy dopełnić szeregu formalności, by uniknąć późniejszych problemów. Jakie kroki należy podjąć, by uniknąć kłopotów, w tym m.in. prawnych? czytaj »
Sejm - (CC) Flickr Piotr Drabik Konstytucja RP - co powinieneś wiedzieć
Poradopedia.pl | 2013-07-09
Konstytucja RP gwarantuje nam określone wolności i prawa, ale też narzuca pewne obowiązki. Niezbędne informacje na ten temat znajdziesz w naszej poradzie. czytaj »
Odcisk dłoni Kradzież tożsamości - poznaj zagrożenia
Poradopedia.pl | 2013-03-19
Kradzież tożsamości to coraz częstsze i niezwykle groźne zjawisko. Złodzieje, aby dostać Cię do Twoich danych osobowych stosują przeróżne metody. Poznaj zagrożenia z tego wynikające oraz sposoby zabezpieczania się przed nimi. czytaj »
Kopiowanie Dozwolony użytek - jak możesz korzystać z kupionych filmów, muzyki i książek
Poradopedia.pl | 2013-02-27
Kupiłeś film na DVD, płytę CD z ulubioną muzyką, audiobooka z internetowej księgarni? Z naszej porady dowiesz się, jak można rozpowszechniać utwory chronione prawem autorskim. czytaj »
Praca w zimie Praca na mrozie – jakie warunki musi zapewnić pracodawca?
Poradopedia.pl | 2013-01-25
Wiele osób wykonuje swoją pracę na świeżym powietrzu, co jest uciążliwe szczególnie zimą. Jeśli i Ty pracujesz na mrozie, sprawdź jakie warunki powinien zapewnić Ci pracodawca. czytaj »
Apartament Jak bezpiecznie wynająć mieszkanie? Poradnik dla najemcy
Poradopedia.pl | 2012-12-05
Niedrogie, dobrze urządzone mieszkanie w świetnej lokalizacji i z szanującym naszą prywatność pomocnym właścicielem - prawdopodobnie zdarza się, ale znaleźć nie jest łatwo. Wynajmując mieszkanie sprawdź dokładnie umowę i samo mieszkanie. czytaj »
Sejm - (CC) Flickr Piotr Drabik Prawica, lewica, centrum - co powinieneś wiedzieć o opcjach politycznych
Poradopedia.pl | 2012-11-20
Ile opcji politycznych, tyle przekonań i celów. Przedstawiamy najważniejsze założenia poszczególnych ideologii / zdj. Flickr, (cc) Piotr Drabik czytaj »
Zasady ruchu obowiązujące pieszych
Poradopedia.pl | 2012-10-14
Piesi bardzo często łamią obowiązujące przepisy, narażając na niebezpieczeństwo siebie oraz innych ludzi. Jak korzystać z drogi dla rowerów, jak poruszać się w kolumnie pieszych, jakie zachowania pieszego są niedozwolone - na wszystkie te pytania, odpowiedź znajdziesz w naszej poradzie. czytaj »

Najnowsze pytania

Szybkie rady

W tej kategorii brak jeszcze szybkich rad.

Utwórz nowy temat