Kategorie

Praca i Kariera

Najnowsze porady

Porada id 5549 Pracownik tymczasowy pod ochroną prawa. Obalamy mity!
SferaPRT | 2017-04-14
Przekonanie, że żaden pracownik tymczasowy nie ma prawa do urlopu, zwolnienia lekarskiego czy ubezpieczenia, to mit. Okazuje się jednak, że przysługują mu podobne prawa jak osobie zatrudnionej na etacie. Od czerwca planowane są korzystne zmiany w przepisach, które dodatkowo poprawią jego sytuację. czytaj »
Porada id 5543 Humanista na programistę, czyli jak zostać specjalistą IT
Sfera | 2017-04-11
Praca w IT kusi wysokimi zarobkami, możliwością rozwoju, szeregiem benefitów. Nie dziwi więc, że coraz więcej osób decyduje się na zmianę branży i rozwój ukierunkowany na zdobycie umiejętności w zakresie programowania. Jakie predyspozycje trzeba posiadać, od czego zacząć, ile czasu poświęcić? Zanim podejmiemy ostateczną decyzję o zmianie specjalizacji, warto poznać odpowiedzi na te pytania. czytaj »
Porada id 5135 10 cech dobrej księgowej
balancesheet | 2016-08-16
Rzetelnie i profesjonalnie prowadzona księgowość w dużym stopniu decyduje o sukcesie przedsiębiorstwa, dlatego każdemu właścicielowi zależy na znalezieniu osoby, na której mógłby bezwarunkowo polegać. Jaka powinna być idealna księgowa? czytaj »
Biuro Pierwszy dzień w nowej pracy
Poradopedia.pl | 2016-01-30
Rozpoczęcie nowej pracy może być stresujące - poznajesz wiele nowych osób, musisz się sporo nauczyć i trudno czasami uniknąć gaf. Zobacz co możesz zrobić, żeby rozpoczęcie nowej pracy było łatwiejsze. czytaj »
Porada id 4739 Postaw na komfort swojej pracy. Jakie wybrać najlepsze oświetlenie biurowe?
jgw | 2016-01-08
Komfort codziennej pracy i właściwe oświetlenie biurowe są niezwykle istotne. Szczególną uwagę zwracamy w okresie jesienno-zimowym, kiedy znacznie częściej musimy doświetlać pomieszczenia, w których pracujemy. Z tych względów warto zainwestować w dobrej jakości żarówki, które uchronią nas przed nadmiernym zmęczeniem, pogłębiającą się wadą wzroku i zapewnią odpowiednie warunki do pracy. czytaj »
Słuchanie - nie słucha Dlaczego nikt Ciebie nie słucha
Poradopedia.pl | 2015-10-13
Czy czasami masz wrażenie, że nikt Ciebie nie słucha? Myśli Twojego rozmówcy błądzą gdzieś indziej? Sprawdź, czy powód nie leży po Twojej stronie i co możesz zrobić, aby inni bardziej uważnie słuchali tego, co masz do powiedzenia. czytaj »
Tarcza do celu Problemy z koncentracją - jak sobie radzić
Poradopedia.pl | 2015-08-11
Jak sobie poradzić z problemami z koncentracją przy długotrwałej nauce lub pracy? Poznaj metodę stosowaną przez amerykańskich snajperów! czytaj »
Porada id 4078 Kiedy relokacja firmy jest korzystna?
niezbednikjanek | 2015-02-19
Relokacja firmy często niesie za sobą dodatkowe obciążenia – nie tylko te materialne, ale również związane ze skomplikowaną organizacją, formalnościami urzędowymi czy wreszcie potencjalną utratą zaufanych klientów. Jak temu zapobiec? czytaj »
Kawa Nie pij kawy zbyt wcześnie rano
Poradopedia.pl | 2014-02-27
Dlaczego warto odłożyć filiżankę porannej kawy na później. czytaj »
Porada id 3691 7 najczęściej popełnianych błędów przez kandydata na rozmowie
jobbaloon | 2013-12-07
Rozmowa kwalifikacyjna budzi mieszane uczucia. Często przygotowujemy się do niej godzinami, po czym słyszymy, że jednak stanowisko nie jest odpowiednie dla nas. czytaj »

Najnowsze pytania