Jak zorganizować zabawę andrzejkową dla dzieci?

Poradopedia.pl  |   |  + 0  |  Ocena: (głosy: 0)

Przed nami wieczór pełen magii. Poniżej znajdziesz wskazówki, jak zorganizować Andrzejki dla dzieci.

Zaproszenia na imprezę

Możesz zamówić gotowe albo przygotować własnoręcznie (te drugie mają o wiele więcej uroku). Na zaproszeniu musisz podać informację czy jest to impreza przebierana, a także godzinę rozpoczęcia i zakończenia zabawy, chyba że zapraszasz dzieci razem z rodzicami.

Dekoracje i stroje

W przypadku imprezy tematycznej, postaraj się o ozdoby nawiązujące do tematu przewodniego. Kup balony, papierowe naczynia i inne dekoracje z motywami bajkowymi.

Dużą atrakcją dla dzieci będzie bal przebierańców - dziewczynki na pewno chętnie zostaną królewnami, wróżkami i czarownicami. Chłopcy natomiast zamienią się w małych superbohaterów. Jeśli nie dysponujesz żadnym tego typu przebraniem, odwiedź wypożyczalnię kostiumów albo sklep i wybierz coś dla swojej pociechy. Możesz kupić specjalne farby do twarzy - malowanie buzi to zawsze duża atrakcja dla dzieci.

Propozycje zabaw

W andrzejkowy wieczór chodzi przede wszystkim o dobrą zabawę. Jeśli organizujesz imprezę piracką, zachęć dzieciaki do poszukiwania skarbów - schowaj w domu pudełko ze słodyczami i rozrysuj do niego mapkę. Zabawa będzie jeszcze ciekawsza, jeśli podzielisz dzieci na dwie grupy (wówczas musisz schować dwa pudełka w różnych miejscach i wykonać dwie mapki). Wygra ta drużyna, która jako pierwsza dotrze do skarbu, a nagrodą będą owe smakołyki. Jeśli stać Cię na to, wynajmij clowna albo poproś któregoś z rodziców, by wystąpił w tej roli (trzeba będzie zorganizować tylko odpowiedni strój). Zaproponuj dzieciom również inne zabawy i wróżby - oto kilka pomysłów.

Wróżba z bucików - dzieci zdejmują po prawym bucie i ustawiają je kolejno w stronę drzwi. Wygrywa ten, który jako pierwszy przekroczy próg - wróżba mówi, że do właściciela zwycięskiego obuwia św. Mikołaj w tym roku przyjdzie najwcześniej.

Zaczarowane kubeczki - przygotuj kilka kubeczków i ukryj pod nimi różne przedmioty. Może to być np.: klucz, moneta, samochodzik, cukierek. Klucz oznacza nowy dom, moneta - bogactwo, samochodzik - ciekawą podróż, a cukierek - radosne życie. Dziecko, wskazując dany kubeczek, poznaje swoją przyszłość (oczywiście na wesoło).

Andrzejkowe serce - do tej zabawy będziesz potrzebować kolorowego papieru, nożyczek, czegoś do pisania oraz szpilek. Wytnij z papieru serca i napisz na nich imiona wszystkich dzieci. Następnie odwróć serca zapisaną stroną do dołu i przekłuj je igłą. Imię, na które dziecko natrafi będzie należało do przyszłego narzeczonego/narzeczonej.

Zabawa ze sznurówką - do pudełka wrzuć, uprzednio wyciągnięte z dziecięcych butów, sznurówki. Maluchy po kolei wyciągają jedną sznurówkę - najdłuższy sznurek mówi o tym, kto urośnie największy. Sznurówki nie powinny zbytnio różnić się długością - bardzo krótka może sprawić dziecku przykrość.

Magiczny krąg - przygotuj dwie kostki do gry, kolorowy karton i nożyczki. Dzieci posadź w kręgu, a następnie poproś ich o rzucanie kotkami tak, by trafiły w karton. Po każdym celnym rzucie, przelicz oczka - wynik to wróżba na przyszły rok:

1 - odkryjesz nową pasję lub talent,

2 - poznasz nowego przyjaciela,

3 - dostaniesz wspaniały prezent na urodziny,

4 - czekają Cię wspaniałe przygody,

5 - będziesz miał dużo piątek w szkole/pochwał w przedszkolu, 

6 - nauczysz się nowego sportu i będziesz nim zachwycony,

7 - zostaniesz królem/królową karnawałowego balu,

8 - polubisz coś, czego nie znosiłeś/-aś,

9 - czekają Cię cudowne ferie zimowe,

10 - będziesz miał/-a szczęście we wszystkich konkursach,

11 - pogodzisz się z kimś, kogo nie lubiłeś/-aś,

12 - czekają Cię same dobre chwile.

Organizując imprezę andrzejkową dla dzieci, pomyśl również o odpowiednim menu. Inspiracje znajdziesz tutaj.

Oceń poradę: Przydatna Nie polecam

Komentarze

Zostaw komentarz:


Najnowsze porady