Kategorie

Dziecko - pielęgnacja i rozwój

Najnowsze porady

Porada id 5406 Popularne produkty dla dzieci - czy na pewno wychodzą im na zdrowie?
mniam | 2017-01-02
W dobie powszechnej dostępności niezwykle szerokiego wachlarza produktów spożywczych dedykowanych dla dzieci warto zadać sobie pytanie: Czy aby na pewno kolorowe, atrakcyjnie prezentujące się produkty skierowane do dzieci są dla nich bezpieczne, wartościowe i wychodzą im na zdrowie? czytaj »
Porada id 5215 Jak przygotować psa na pojawienie się dziecka?
SferaPRT | 2016-09-24
Przyjście na świat dziecka to najważniejszy moment w życiu rodziców. Dotychczas cały swój czas i uwagę poświęcali czworonogowi, teraz sytuacja znacznie się zmieni. Co zrobić, aby oszczędzić psu stresu związanego z nową sytuacją i przyzwyczaić go do obecności niemowlęcia? czytaj »
Dzieci,czytanie i nauka Przygotuj się na nowy rok szkolny
kalut | 2015-08-18
Choć wakacje jeszcze trwają, wielu z naszych podopiecznych, nie może doczekać się powrotu do szkoły, by wymieniać się doświadczeniami i spotkać przyjaciół. Przygotowania do pierwszego dzwonka wzbudzają wiele emocji. Warto się jednak zastanowić, co tak naprawdę wpływa na szybkość uczelnia się i koncentrację. czytaj »
Dzieci w przedszkolu Skuteczny sposób na chore gardła u najmłodszych dzieci!
Best_Image | 2015-03-03
Zapalenie górnych dróg oddechowych u dziecka, to częsty problem, z którym borykają się rodzice. Objawu takiego jak ból gardła nie należy lekceważyć, ponieważ pozostawiony sam sobie, może prowadzić do rozwoju poważnych chorób i powikłań. Do najbardziej powszechnych przypadłości należą: ostre zapalenia gardła (najczęściej o etiologii wirusowej) praz angina (chora o etiologii bakteryjnej z często towarzyszącym jej zapaleniem migdałków podniebiennych). Dowiedz się, dlaczego dziecięcy organizm jest tak podatny na przeziębienie oraz jak radzić sobie z atakiem chorobotwórczych drobnoustrojów. czytaj »
Przepis na zdrową jesień i zimę
flyprpr | 2014-12-15
Jesienno-zimowy czas, nawet ten ciepły i okraszony różnokolorowymi widokami, potrafi spędzić sen z powiek niejednemu rodzicowi. Warto w tym okresie wyjątkowo zadbać o odporność malucha. Podstawową kwestią jest tu zbilansowana dieta oraz odpowiednie nawodnienie. O szczegółach opowiada pediatra Joanna Iwankiewicz. czytaj »
Porada id 3858 Zdrowy dom to zdrowe dziecko
niezbednikjanek | 2014-09-11
Dlaczego tak ważne jest używanie ekologicznych produktów do utrzymania czystości w domu? czytaj »
Porada id 3857 Zdrowie zaczyna się od skóry
niezbednikjanek | 2014-09-11
Skóra niemowlęcia jest wyjątkowo delikatna i cienka. Wymaga o wiele więcej uwagi niż skóra dorosłych. Niemniej, zarówno skórze maluchów, jak i rodziców, mogą zaszkodzić niemal w tym samym stopniu składniki zawarte w kosmetykach konwencjonalnych, znanych z drogeryjnych półek. czytaj »
Porada id 3856 Kiedy dziecko nie chce jeść
niezbednikjanek | 2014-09-11
Maluch, który grymasi przy jedzeniu to bolączka wielu mam. Jeśli dziecko odmawia posiłków, rodzice martwią się o jego zdrowie i prawidłowy rozwój, a atmosfera podczas obiadów staje się nerwowa. Co zrobić, żeby nasza pociecha chętnie próbowała nowych smaków i z uśmiechem siadała do stołu? czytaj »
Dziecko z rodzicami Jak być dobrym ojcem
Poradopedia.pl | 2013-06-21
Zależy Ci na tym, aby mieć zawsze dobry kontakt ze swoim dzieckiem? Postaraj się więc zasłużyć na miano dobrego ojca. czytaj »
Jak się bawić z niemowlakiem?
Wellnessday | 2012-09-19
Prasa kobieca i telewizja podsuwa nam słodkie sceny uśmiechającego się bobasa, często takiego, który już siedzi i wyciąga rączki po zabawkę ku uciesze mamusi. Tymczasem ze szpitala wychodzimy z niewielkim oseskiem, który przez większość czasu śpi. Pytanie brzmi - jak się bawić z takim maleństwem? czytaj »

Najnowsze pytania