Foteliki samochodowe - do jakiego wieku bądź wzrostu trzeba przewozić w nich dziecko?

mee1  |  2006-06-01  |  + 5  |  Ocena: (głosy: 3)

Podaje stosowny przepis regulujący tą kwestie: 

Art. 39. 3. W pojeździe samochodowym wyposażonym w pasy bezpieczeństwa, dziecko w wieku do 12, nieprzekraczające 150 cm wzrostu, przewozi się w foteliku
ochronnym lub innym urządzeniu do przewożenia dzieci, odpowiadającym wadze i
wzrostowi dziecka oraz właściwym warunkom technicznym.

Oceń poradę: Przydatna Nie polecam

Komentarze

Zostaw komentarz:


Liczba komentarzy: 5
~dojaco | 2012-07-24 20:58
Sam artykuł jest źle napisany.Brakuje takiego drobiazgu jak słowa "lat".Nigdzie nie jest NAPISANE że muszą być spełnione dwa warunki jednocześnie.Więc albo skończone 12 lat albo ponad 150cm wzrostu i dziecko może jeździć bez fotelika.Jedyne zastrzeżenie zawarte w późniejszym artykule jest takie że dziecko do 12 lat na przednim siedzeniu musi siedzieć w foteliku i tu wzrost nie ma znaczenia oraz nie może siedzieć tyłem :

www.krbrd.gov.pl/kampanie/pasybezpieczenstwa.htm
~jaco | 2012-01-17 17:37
W artykule 39 Kodeksu Drogowego pisze jasno że do 12 lat używa się fotelik, a dopiero po spelnieniu obydwu warunków tj. od 12 roku życia i od 150 cm wzrostu nie ma takiego obowiązku.
PS Wera i Patrycja muszą popracować nad ortografią bo wstyd że hej.
~PATRYCJA | 2011-07-15 11:29
CURKA..tragedia
~jarek | 2011-03-17 19:05
Wera, Twoja corka nie powinna brac przykladu z Ciebie jesli chodzi o ortografie
~wera | 2011-03-02 15:12
jeśli moja curka ma 11 lat i 152cm wzrostu to może jezdzić bez podeścika