Zalety i wady mikrodermabrazji

Poradopedia.pl  |   |  + 0  |  Ocena: (głosy: 0)

Mikrodermabrazja (peeling kontrolowany) jest nowoczesnym i bardzo popularnym zabiegiem, mającym na celu pielęgnację skóry. Peeling kontrolowany pomaga uporać się z trądzikiem, zaskórnikami, przebarwieniami, a nawet drobnymi zmarszczkami. Zabieg ten działa korzystnie na całe ciało - jest z powodzeniem stosowany do walki z rozstępami i cellulitem. Mikrodermabrazja wykonywana swego czasu tylko przez dermatologów, dzisiaj oferowana jest niemal w każdym salonie kosmetycznym.

Zalety mikrodermabrazji

Mikrodermabrazja jest całkowicie bezbolesna, niezwykle skuteczna i dosyć prosta w wykonaniu. Czas zabiegu jest uzależniony od rodzaju skóry i zalecanej głębokości złuszczania - zwykle trwa nie dłużej niż 1 godzinę. Po jego wykonaniu skóra może być lekko zaczerwieniona, ale zmiany te szybko ustępują. Dużą zaletą mikrodermabrazji jest to, że można stosować ją nawet na wrażliwej skórze. W przeciwieństwie do peelingów chemicznych, jest ona w pełni bezpieczna i umożliwia kontrolę głębokości oraz intensywności złuszczania naskórka. Nie istnieje właściwie żadne ryzyko, że zabieg skończy się podrażnieniem czy uczuleniem skóry.

Wady mikrodermabrazji

Mikrodermabrazja, podobnie jak inne zabiegi wykonywane na skórze, nie jest całkowicie pozbawiona wad. Do największych z nich należy kwestia finansowa - ceny usług w poszczególnych salonach kosmetycznych choć konkurencyjne, to wciąż nie można zaliczyć ich do tanich i co za tym idzie - ogólnodostępnych. Nie każdego bowiem stać na kilka sesji - trzeba pamiętać, że w przypadku poważnych problemów ze skórą jeden zabieg może być niewystarczający i nie przyniesie pożądanych efektów. Kontrolowany peeling najlepiej wykonywać od sześciu do dziesięciu razy w odstępach kilkutygodniowych.

U osób stosujących aspirynę lub niesteroidowe leki zapalne mogą wystąpić wybroczyny, które utrzymują się do trzech dni. Dlatego po zabiegu mikrodermabrazji, przez co najmniej dwa dni nie należy się opalać.

Mikrodermabrazja poprawia kondycję skóry (bez względu na rodzaj), ale u każdej osoby efekt może być inny - mniej lub bardziej zadowalający. Osoby z wrażliwą i delikatną skórą powinny decydować się na mikrodermabrazję diamentową - jest to niezwykle łagodny i mało inwazyjny zabieg, po zakończeniu którego nie występują zaczerwienienia ani podrażnienia skóry. Natomiast u osób z większymi problemami skórnymi można zastosować mikrodermabrazję korundową, która odznacza się silniejszym działaniem.

Podsumowując z pewnością można stwierdzić, że peeling kontrolowany to metoda bardzo skuteczna i bezpieczna, ale tylko wtedy gdy zabieg wykonywany jest przez wyszkolonego w tej dziedzinie profesjonalistę. I choć mikrodermabrazja wiąże się z koniecznością ponoszenia często niemałych kosztów, to z uwagi na jej liczne zalety warto zdecydować się na zabieg.

Oceń poradę: Przydatna Nie polecam

Komentarze

Zostaw komentarz:


Najnowsze porady