Jak postępować w przypadku zatrucia pokarmowego?

Poradopedia.pl  |   |  + 0  |  Ocena: (głosy: 0)

Zatrucie pokarmowe to częsta i dość poważna dolegliwość. Warto wiedzieć jakie mogą występować objawy i jak można je leczyć.

Typowe objawy to nudności, wysoka temperatura, ból brzucha, wymioty.

Zwykłe zatrucie mija samo po kilku dniach. Aby nie dopuścić do odwodnienia należy pić jak najwięcej płynów nawet gdyby miało to prowadzić do wymiotów. Najlepiej pić wodę lub wodę z solą, która zapobiega odwodnieniu (wystarczy szczypta na szklankę). Możemy również pić mocną, czarną herbatę, która wykazuje działanie przeciwzapalne. Zdecydowanie nie powinniśmy pić mleka, napojów z kofeiną, napojów gazowanych oraz różnego typu ziółek, które dodatkowo mogą podrażnić żołądek.

Należy pamiętać by przyjmować dużą ilość płynów nawet przy częstych wymiotach. Nie powstrzymuj nudności, ponieważ im więcej zwrócisz tym szybciej wyzdrowiejesz.

Osoby z zatruciem pokarmowym powinny powstrzymać się od jedzenia produktów ciężkostrawnych oraz produktów mlecznych do czasu ustania biegunki. Gdy poczujesz się lepiej nie jedz od razu wszystkiego co wpadnie ci pod rękę. Powoli i stopniowo dawkuj posiłki. Na początku wolno ci jeść tylko sucharki, krakersy i kleiki, ewentualnie chleb z masłem.

Domowym sposobem leczenia zatrucia pokarmowego są wszelkiego rodzaju mieszanki z imbirem. Starty kawałek imbiru połączony z cytryną prowadzi do zahamowania wymiotów. Jeśli nie mamy w domu imbiru doskonałym zamiennikiem może być herbata imbirowa albo dodatek do zwykłej herbaty w postaci soku imbirowego.

Uwaga! Jeżeli istnieje możliwość, że twoje zatrucie może być spowodowane zjedzeniem ryby bądź co gorsze zjedzeniem grzybów natychmiast udaj się do lekarza.

Oceń poradę: Przydatna Nie polecam

Komentarze

Zostaw komentarz: