Kategorie

Najnowsze porady

Porada id 5400 Zdrowe oczy z wiekiem
mniam | 2016-12-28
Nie trać głowy, gdy z wiekiem Twój wzrok zacznie się pogarszać! Dowiedz się, które z problemów dotyczących oczu po 40. roku życia są nieuniknione, a którym można zaradzić. Wzrok jest jednym z najważniejszych zmysłów. Z biegiem lat ostrość widzenia często ulega niestety pogorszeniu. Ma na to wpływ wiele czynników, zarówno biologicznych, jak i środowiskowych. Co powinniśmy wiedzieć na ten temat? czytaj »
Porada id 5371 Okulary do pomieszczeń w pracy i w domu – do czego służą i czy są potrzebne?
mniam | 2016-12-09
Coraz więcej osób skarży się na zmęczenie wzroku, pieczenie, łzawienie i ból oczu. Często dolegliwości te nie są związane z konkretną chorobą tylko długotrwałym przebywaniem w zamkniętych pomieszczeniach lub pracą przed monitorem komputera. czytaj »
Porada id 5355 Pokonać stres: Jak pozbyć się tremy?
mniam | 2016-11-30
W powszechnej świadomości skłonność do ulegania tremie to przede wszystkim problem artystów – muzyków, aktorów oraz ludzi, występujących na scenie czy też przed dużym audytorium. Tymczasem trema jest zjawiskiem pospolitym, dotykającym nie tylko prelegentów czy przedstawicieli sztuki – może dopaść każdego, niezależnie od wykonywanego zawodu czy charakteru wystąpienia. czytaj »
Porada id 5300 Zanim wybuchnie bomba - czyli jak zapobiegać kumulacji nerwów i ich szkodliwym następstwom
mniam | 2016-10-31
Niekiedy z pozoru błaha rzecz lub sytuacja prowokują niekontrolowany wybuch negatywnych emocji. Wystarczy wówczas sekunda, aby koktajl gniewu, zniecierpliwienia i irytacji w niepohamowany sposób rozlał się na wszystko i wszystkich, znajdujących się w najbliższym otoczeniu. Winny jest stres – nieodłączny towarzysz człowieka XXI wieku. czytaj »
Porada id 5299 Czy pogorszenie wzroku po 40-tym roku życia jest nieuniknione?
mniam | 2016-10-31
To, że wraz z wiekiem pogarsza się wzrok, nie jest żadną tajemnicą. Nie wszyscy jednak zdają sobie sprawę, że problem ten dotyczy każdego z nas – i to już około 40 roku życia. W tym okresie u większości osób zaczynają występować pierwsze objawy prezbiopii. czytaj »
Porada id 5254 Jak dbać o wzrok i zdrowie swoich oczu - Co to jest wysiłek akomodacyjny oka, czy każdy jest na niego narażony i czy można go uniknąć?
mniam | 2016-10-11
Laptopy, tablety, smartfony, systemy nawigacji samochodowej – to przedmioty, z którymi mamy styczność na co dzień. Z jednej strony czynią życie łatwiejszym, z drugiej jednak obarczają nasze oczy koniecznością ciągłej gotowości, zmuszając je do szybkiego reagowania i nieustannego wykorzystywania mechanizmu akomodacji odpowiedzialnego za ostrość widzenia. czytaj »

Najnowsze pytania