KSIĘGA PRZYCHODÓW ROZCHODÓW- kredyt

~BEATA | 2011-01-14 15:13
Mam dość nietypowe pytanie,ktore mnie nurtuje. Od niedawna mam otworząną dzialalnośc gospodarczą. Wkoncie firmowym orzymałam linie kredytowa odnawialną dla podmiotow nowo otwartych(M-bank), Prowadzę dana działalnoś od ponad miesiąca i narazie nie mam w związku z prowadzoną działalnością zysków- natomiast mam dolek finansowy. Czy moge doraznie pomóc sobie wyciagajac z linni kredytowej niewielka kwotą.zamierzam daną kwotę oddać zaraz po wypłacie męrza Czy przypadkiem taka wyplata na własne cele to nie przestępstwo? Interesuje mnie tez czy taką wypłatę z konta firmowego z linii kredetowej muszę umieścic w księdze przychodów rozchodów, a jeżeli tak to opisując jako jaką czynność czy tranzakcje? pozdrawiam

Odpowiedzi na pytanie

Odpowiedz na pytanie:


Liczba odpowiedzi: 2
~Marcin | 2011-01-14 16:15
Nie, nie musisz nic księgować w kpir. Nie jest to związane z prowadzoną przez Ciebie działalnością gospodarczą.
~Bartłomiej | 2011-01-20 00:09
Jak sama nazwa mówi, to jest księga przychodów i rozchodów - czyli zapisujemy tam swoje przychody i koszty związane z prowadzoną działalnością. Z tego wyliczamy dochód do opodatkowania i wyliczamy podatek do zapłaty.

W księdze przychodów i rozchodów nie zapisujemy operacji na koncie wyciąg bankowy, więc nasze potencjalne koszty nie związane z działalnością gospodarczą nie ujmuje się w księdze przychodów i rozchodów. Przy działalności gospodarczej zarobione pieniądze wydajemy na co tylko chcemy.
Liczba odpowiedzi: 2

Powiązane porady

Znasz poradę w serwisie, która jest powiązana z zadanym pytaniem?

Mam poradę!