Kategorie

Najnowsze porady

Porada id 6619 Cykl: Zapytaj stomatologa - Ciemny ząb po leczeniu kanałowym - Jak poradzić sobie z mało estetycznym, przebarwionym zębem?
TokTokPR | 2020-09-04
Czarny, siny, brązowy, żółty – taki kolor może przybrać ząb, który był w leczony kanałowo. Ta nieestetyczna zmiana barwy zęba ma duży wpływ na wygląd całego uzębienia. Nierzadko jest powodem dyskomfortu i zawstydzenia szczególnie dla osób, u których przebarwienia wyraźnie widoczne są na przednich zębach. Niestety tradycyjne metody wybielania w żadnym stopniu nie rozwiążą problemu. Czy istnieją zatem sposoby na to, żeby przywrócić przebarwionym po leczeniu kanałowym zębom pożądany i estetyczny wygląd? czytaj »
Porada id 6618 Wymaż kod kreskowy, czyli jak pozbyć się zmarszczek palacza?
media | 2020-08-20
Jak sobie radzić ze zmarszczkami palacza? Odpowiada dr Ewa Rybicka, lekarz medycyny estetycznej i właścicielka kliniki Estetica Nova. czytaj »
Porada id 6615 Cykl: Zapytaj stomatologa - Wizyta u stomatologa podczas pandemii koronawirusa - konieczna czy niebezpieczna?
mniam | 2020-08-17
Trwająca w Polsce i na świecie pandemia koronawirusa sprawiła, że wiele gabinetów stomatologicznych zawiesiło swoją działalność lub znacznie ją ograniczyło. Dla niektórych pacjentów był to niemały problem. W szczególności dla tych, którzy potrzebowali nagłej pomocy. czytaj »
Porada id 6604 Ekoczyści specjaliści: Skuteczne i bezpieczne sprzątanie w domu alergika
mniam | 2020-07-31
Alergia, obok cukrzycy, choroby wrzodowej i nadciśnienia, jest jedną z najpowszechniejszych chorób cywilizacyjnych. Zanieczyszczenie środowiska oraz szybki rozwój aglomeracji miejskich przekładają się na wzrost poziomu szkodliwych substancji zarówno w powietrzu, jak i w produktach, których używamy na co dzień. czytaj »
Porada id 6592 Czy wiesz gdzie kryje się źródło energii Twoich komórek? Dlaczego i jak powinniśmy je wspierać?
media | 2020-07-01
Choć mają mikroskopijne rozmiary, pełnią ogromną rolę w naszym organizmie. Obecne w większości komórek eukariotycznych, są miejscem, w którym za sprawą procesu oddychania komórkowego powstaje większość (ATP) komórki - jej źródła energii. Są również zaangażowane m.in. w kontrolę cyklu komórkowego, a także fazę wzrostu i śmierci komórek. Mowa o mitochondriach. Dlaczego i w jaki sposób warto je wspierać zapytaliśmy dr Edytę Adamczyk-Kuterę, lekarza medycyny estetycznej i konsultant programu przeciwstarzeniowego LEAP. czytaj »
Porada id 6583 Zapytaj stomatologa - Nie daj się próchnicy! Dowiedz się jak powstaje, jakie są jej pierwsze objawy i jak można jej zapobiec.
TokTok | 2020-06-10
Cierpi na nią co trzecia osoba na świecie, czyli 2,3 miliarda ludzi. Próchnica to choroba powszechna, która nie oszczędza ani dzieci, ani dorosłych. Częściej występuje w krajach rozwiniętych, ze względu na znacznie wyższe spożycie cukru. Cierpiących z powodu próchnicy ciągle przybywa, a stomatolodzy bija na alarm i ostrzegają prze poważnymi konsekwencjami, jakie niesie ze sobą ta choroba. czytaj »

Najnowsze pytania