Kategorie

Najnowsze porady

Porada id 6592 Czy wiesz gdzie kryje się źródło energii Twoich komórek? Dlaczego i jak powinniśmy je wspierać?
media | 2020-07-01
Choć mają mikroskopijne rozmiary, pełnią ogromną rolę w naszym organizmie. Obecne w większości komórek eukariotycznych, są miejscem, w którym za sprawą procesu oddychania komórkowego powstaje większość (ATP) komórki - jej źródła energii. Są również zaangażowane m.in. w kontrolę cyklu komórkowego, a także fazę wzrostu i śmierci komórek. Mowa o mitochondriach. Dlaczego i w jaki sposób warto je wspierać zapytaliśmy dr Edytę Adamczyk-Kuterę, lekarza medycyny estetycznej i konsultant programu przeciwstarzeniowego LEAP. czytaj »
Porada id 6583 Zapytaj stomatologa - Nie daj się próchnicy! Dowiedz się jak powstaje, jakie są jej pierwsze objawy i jak można jej zapobiec.
TokTok | 2020-06-10
Cierpi na nią co trzecia osoba na świecie, czyli 2,3 miliarda ludzi. Próchnica to choroba powszechna, która nie oszczędza ani dzieci, ani dorosłych. Częściej występuje w krajach rozwiniętych, ze względu na znacznie wyższe spożycie cukru. Cierpiących z powodu próchnicy ciągle przybywa, a stomatolodzy bija na alarm i ostrzegają prze poważnymi konsekwencjami, jakie niesie ze sobą ta choroba. czytaj »
(bez nazwy) Kleszcze - co zrobić po ukąszeniu?
Poradopedia.pl | 2020-05-29
Większość ukąszeń przez kleszcza jest bezbolesna i powoduje niewielkie objawy lub oznaki, takie jak zaczerwienienie, ból na skórze lub obrzęk. Ale niektóre kleszcze przenoszą bakterie, które powodują choroby, w tym boreliozę czytaj »
(bez nazwy) Jak prawidłowo myć zęby?
Poradopedia.pl | 2020-05-21
Codzienne mycie i czyszczenie zębów jest ważne, ponieważ usuwa płytkę nazębną. Jeśli płytka nazębna nie zostanie usunięta, odkłada się i może powodować próchnicę zębów i choroby dziąseł. Należy myć zęby ... czytaj »
Ciśnieniomierz Jak mierzyć ciśnienie krwi?
Poradopedia.pl | 2020-05-20
Pomiar ciśnienia krwi jest ważnym krokiem w kierunku utrzymania zdrowego ciśnienia krwi. Z uwagi na fakt, że wysokie ciśnienie krwi i podwyższone ciśnienie krwi często nie dają objawów, sprawdzenie ciśnienia krwi jest jedynym sposobem, aby się upewnić, czy jest zbyt wysokie. czytaj »
Porada id 6560 Zapytaj stomatologa - Ścieranie zębów - poznaj przyczyny i konsekwencje oraz dowiedz się jak skutecznie można leczyć to schorzenie.
mniam | 2020-05-06
Szkliwo, czyli wierzchnia warstwa zębów, jest najbardziej wytrzymałą i najtwardszą tkanką w organizmie. Pomimo takiego pancerza, twardszego od kości, bardzo często zdarza się, że zęby ulegają starciu. Dlaczego tak jest? czytaj »

Najnowsze pytania