Kategorie

Dom i ogród

Najnowsze porady

Porada id 7215 Obrzeża i palisady. Bardziej uniwersalne niż mogłoby się wydawać!
mniam | 2023-09-26
Z reguły są niewielkie i niepozorne. Ich najważniejszym zadaniem jest wzmocnienie nawierzchni, ale można dla nich znaleźć także szereg innych zastosowań. Pokażemy na kilku przykładach, do czego jeszcze mogą przydać się betonowe obrzeża i palisady. czytaj »
Porada id 7212 NOWOŚĆ! Heavy metal – nowe modele przycisków TECEsolid ze strukturalną powierzchnią
J2CD | 2023-09-22
Metal na dobre zadomowił się w nowoczesnych aranżacjach łazienek. Dotąd kojarzony głównie ze stalą, teraz ukazuje nowe oblicza, oferując nieodkryty potencjał w projektowaniu pomieszczeń sanitarnych. Grafit, nikiel, mosiądz, brąz – każdy z nich zachwyca trwałością, strukturalnym wykończeniem oraz ponadczasowym urokiem. Warto go odkryć z nowymi modelami przycisków do WC TECEsolid. czytaj »
Porada id 7210 GOLDEN GLAMOUR - Projekt Wnętrza Mieszkania
J2CD | 2023-09-22
Czteropokojowe, kobiece mieszkanie w centrum Wrocławia to przykład nieszablonowej aranżacji w stylistyce nowoczesnego glamour – dalekiego od skandynawskiej prostoty, lecz pełnego wysmakowanej elegancji. Azyl z widokiem na nadodrzańską zieleń architekci pracowni KODO stworzyli z myślą o trzech lokatorkach, ich barwnych osobowościach oraz życiu pełnym pasji. czytaj »
Porada id 7209 Zalety i zastosowania folii grzewczej w nowoczesnym budownictwie
awilk | 2023-09-22
Folia grzewcza to innowacyjne rozwiązanie, które znalazło szerokie zastosowanie w nowoczesnym budownictwie. Jest to elastyczna i cienka warstwa folii, która jest wyposażona w system grzewczy. Dzięki temu, folia grzewcza może być stosowana w różnych miejscach w budynku, zarówno na podłogach, jak i na ścianach czy sufitach. czytaj »
Dom w budowie NOWOŚĆ! Jeszcze ciszej, lżej, szybciej i oszczędniej – budowa ścianek działowych z H+H System TEMPO PRO
Fly_PR | 2023-09-22
H+H System TEMPO PRO to średniowymiarowe elementy murowe z betonu komórkowego przeznaczone do budowy ścianek działowych o podwyższonej izolacyjności akustycznej wykończonych gładziami cienkowarstwowymi. Wykonane z nich przegrody są lekkie, łatwe do wznoszenia, a co więcej spełniają wymagania akustyczne zawarte w normie PN-B-02151-3 już przy szerokości 7,5 mm. czytaj »
Pokój Małe wnętrza, spore wyzwanie - o czym pomyśleć projektując oświetlenie?
Fly_PR | 2023-09-20
Małe jest piękne, ale w kontekście aranżacji wnętrza bywa również kłopotliwe. Ograniczona metrażem przestrzeń musi spełniać mnóstwo funkcji, czasem łącząc je ze sobą. Bywa np. że salon w ciągu dnia jest miejscem pracy, a nocą pełni rolę sypialni. O tym w jaki sposób zaplanować oświetlenie w tego rodzaju projektach mówi Weronika Płońska, koordynator działu sprzedaży projektowej w Nowodvorski Lighting. czytaj »
Malowanie ścian Jak wybrać podłogę do łazienki i kuchni?
Fly_PR | 2023-09-11
Kuchnia, łazienka oraz pralnia to miejsca, które charakteryzuje podwyższona wilgotność. Dobór odpowiedniego pokrycia podłogowego w tych pomieszczeniach jest bardzo ważny ze względu na higienę, estetykę, funkcjonalność i bezpieczeństwo użytkowników. Optymalnym wyborem są wodoodporne, antypoślizgowe i wygodne w czyszczeniu biopodłogi PURLINE. czytaj »
Pokój Jasne i funkcjonalne poddasze. O czym pamiętać planując oświetlenie?
Fly_PR | 2023-09-07
Adaptacja poddasza to jedno z bardziej skomplikowanych wyzwań projektowych. Zanim uda się stworzyć dodatkową przestrzeń użytkową trzeba zmierzyć się często z niestandardową formą pomieszczeń, skosami czy odkrytymi elementami konstrukcji dachu. O sposobach na stworzenie w takim wnętrzu oświetlenia, które będzie zarówno funkcjonalne, jak i nada odpowiedniego klimatu opowiada Małgorzata Nowodworska, Dyrektor Kreatywny Nowodvorski Lighting. czytaj »
Pralka Jak pozbyć się plam z pleśni na ubraniu?
Poradopedia.pl | 2023-08-31
Aby pozbyć się plamy z pleśni na ubraniu, możesz wypróbować kilku różnych metod. Poniżej przedstawię kilka sposobów, które mogą Ci pomóc: czytaj »
Porada id 7193 Wąskie rozwiązania dla szerokich możliwości – wybieramy stelaż podtynkowy do małej łazienki
J2CD | 2023-08-29
Aranżacja łazienki może rodzić wiele wyzwań. Wybierając elementy wyposażenia warto sięgać po rozwiązania, dzięki którym urządzimy komfortową i w pełni funkcjonalną przestrzeń użytkową. Do nich zaliczamy kompaktowy stelaż podtynkowy do WC TECEbase o szerokości zaledwie 320 mm! czytaj »