Kategorie

Prawo

Najnowsze porady

Porada id 7390 Legalność ogrodzeń elektrycznych
awilk | 2024-02-19
Ogrodzenia elektryczne są coraz popularniejszym rozwiązaniem w dziedzinie ochrony terenów prywatnych, gospodarstw rolnych czy firm. Jednak pojawia się pytanie o legalność stosowania takich urządzeń oraz o ewentualne zagrożenia z nimi związane. Czy ogrodzenia elektryczne są zgodne z obowiązującym prawem? czytaj »
Porada id 7203 Rozwód bez Stresu: Jak Adwokat Może Ułatwić Ten Proces
awilk | 2023-09-13
Rozwód to często trudny i emocjonalny proces, który może być pełen napięć i konfliktów. Jednak dzięki profesjonalnej pomocy adwokata, można znacznie złagodzić stres związany z tym wyzwaniem życiowym. W niniejszym artykule omówimy, w jaki sposób kompetentny prawnik może ułatwić cały proces rozwodowy. czytaj »
Przepisy prawa Jaka jest różnica między opłatą licencyjną a opłatą subskrypcyjną?
Poradopedia.pl | 2023-04-18
Opłata licencyjna i subskrypcyjna są dwoma różnymi modelami płatności za korzystanie z oprogramowania lub usług. Chcesz dowiedzieć się jakie są różnice w tych obu modelach rozliczeniowych i którą opłatę powinieneś zastosować przy swoim biznesie, przeczytaj naszą poradę. czytaj »
Porada id 6878 Karnety i inne subskrypcje w czasie lockdownu: jakie prawa przysługują poszkodowanym konsumentom?
BVMG | 2021-10-20
Zamknięte siłownie, aquaparki, kina czy teatry – obostrzenia wynikające z kolejnych lockdownów sprawiły, że wiele osób nie mogło normalnie realizować posiadanych karnetów i innych subskrypcji usług. Na szczęście obowiązujące regulacje chronią w takich sytuacjach prawa konsumentów. Kiedy i jak można ich dochodzić? czytaj »
Porada id 5854 Postępowanie restrukturyzacyjne - jak wygląda i jak się do niego przygotować
Kampanie | 2017-12-05
Zobacz jak przygotować się do postępowania restrukturyzacyjnego, o czym pamiętać i jakie są możliwości postępowania. 4 Najważniejsze punkty, które musisz znać. Przeczytaj koniecznie! czytaj »
Porada id 5796 Jak szybko i sprawnie przeprowadzić sprawę rozwodową?
Kampanie | 2017-10-06
Rozwody są często bolesne i skomplikowane. Z tego powodu bardzo istotne jest, by sprawa rozwodowa została przeprowadzona możliwie szybko i sprawnie. To w dużym stopniu zależy od naszej postawy. W przypadku sprawy rozwodowej pomoże nam radca prawny. Warto zwrócić się do niego po porady prawne. Świadomość prawna oraz gotowość do kompromisu może pomóc nam uniknąć przeciągających się sądowych batalii. czytaj »
Porada id 5767 Jak wybrać dobrą kancelarię prawną
DobraRadka | 2017-09-18
Ignorantia iuris nocet - nieznajomość prawa szkodzi, tak głosi słynna sentencja. Jednak nie możemy tą nieznajomością się zasłaniać i usprawiedliwiać. System jest skonstruowany tak, żeby wszystkie ustawy i przepisy były ogólnodostępne. Jednak jak nie mając fachowej wiedzy z tej obszernej dziedziny odnaleźć się w gąszczu przepisów, kodeksów i paragrafów? czytaj »
Ślub Ślub z Włochem od strony formalnej
LanguageLink | 2017-09-11
Jeśli jedną z Twoich wakacyjnych pamiątek z podróży po Włoszech jest miłość życia, z pewnością zapragniecie oboje, prędzej czy później, zawrzeć związek małżeński. Jakie macie możliwości i jakich formalności musicie dopełnić by ceremonia doszła do skutku? czytaj »
Przepisy prawa Przekształcenie jednoosobowej działalności w spółkę z o.o.
Kancelaria_Witkowski | 2017-09-08
Zgodnie z polskimi przepisami dotyczącymi zakładania i prowadzenia spółek handlowych, każda osoba prowadząca jednoosobową działalność gospodarczą ma prawo przekształcić ją w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością. czytaj »
Porada id 5734 Nowa inwestycja a ochrona środowiska - Decyzje, raporty, pozwolenia
Kampanie | 2017-08-14
Ochrona środowiska naturalnego to obecnie jeden z najważniejszych aspektów, jakie musi brać pod uwagę nowy inwestor. Aby projekt mógł zostać zatwierdzony, inwestycja musi spełniać szereg norm i wymagań. Jakie zatem decyzje i pozwolenia są konieczne? czytaj »

Najnowsze pytania

Szybkie rady

W tej kategorii brak jeszcze szybkich rad.

Utwórz nowy temat