Kategorie

Święta i Zwyczaje

Najnowsze porady

Porada id 7289 Jaki prezent pod choinkę? Elektroniczne gadżety zawsze się sprawdzą
newss | 2023-12-06
Praktyczny sprzęt elektroniczny czy nowoczesny gadżet technologiczny to zawsze dobry wybór na prezent mikołajkowy lub świąteczny. czytaj »
Porada id 6959 Świąteczne gotowanie – nie zapomnij o bioodpadach!
buenavista | 2022-04-10
Intensywny czas spędzony w kuchni przed Wielkanocą skutkuje suto zastawionym stołem świątecznym i… mnóstwem odpadów, szczególnie tych organicznych. W ferworze pracy często zapominamy o tym, że możemy wykorzystać powtórnie obierki i resztki warzyw jako wartościowy kompost. Podpowiadamy, co wyrzucać do bioodpadów, a co nie powinno się tam znaleźć i jak czerpać z potencjału odpadów organicznych. czytaj »
(bez nazwy) Jak wybrać odpowiedni prezent?
Poradopedia.pl | 2020-12-17
Święta tuż, tuż, czas więc pomyśleć o podarunkach dla najbliższych. Z naszymi wskazówkami, dla każdego wybierzesz odpowiedni prezent. czytaj »
(bez nazwy) Jak zrobić wielkanocne dekoracje?
Poradopedia.pl | 2020-04-05
Wielkanocne dekoracje można wykonywać na różne sposoby z wielu materiałów. Papier, drewno i masa solna to tylko niektóre z produktów, z których można wycinać lub formować ciekawe kompozycje czytaj »
Porada id 5398 Sylwestrowe tradycje Europy, czyli ciekawostki świętowania
Gastrosfera | 2016-12-28
Huczne zabawy, lampka szampana w gronie rodziny czy może romantyczna kolacja we dwoje? Przepisów na udanego sylwestra jest niemalże tyle ile dni w całym roku, a wieczór…tylko jeden! Co ciekawe ostatni dzień roku kalendarzowego nie zawsze jest obchodzony jako Sylwester . W zależności od kraju i tradycji, świętować można na różne sposoby, a uwierzcie - jest ich sporo! czytaj »
Porada id 4732 Pomysły na szybkie prezenty
Gastrosfera | 2016-01-04
W grudniu nasze myśli najczęściej krążą wokół jednego tematu. Prezentów! Co komu kupić, czy się spodoba, czy na pewno to dobry wybór? Zakłopotanie staje się jeszcze większe, gdy dni ubywa a lista osób do obdarowania się nie zmniejsza. Właśnie dla tych osób stworzyliśmy ten poradnik, który podpowie jak wybrnąć z tej sytuacji z klasą. czytaj »
Porada id 4149 Pisanki jak malowane
Rena | 2015-04-07
W Wielkanoc Brytyjczycy turlają je w wyścigach, Francuzi szukają ich czekoladowych odpowiedników, a Polacy święcą w koszyczkach – jajka, symbol odradzającego się życia. Na wielkanocnym stole koniecznie w wersji bajecznie kolorowych pisanek. czytaj »
Czekoladowy prezent pod choinkę
slodki | 2014-12-18
Święta to cudowny czas, pełen magii, ciepła i radości. Kojarzą nam się z rodzinną atmosferą, prószącym śniegiem, przystrajaniem choinki. Nieodłącznie towarzyszą im także fantastyczne zapachy: goździków, bakalii, cynamonu i kakao. czytaj »
K + M + B 2014 K+M+B - co to oznacza i jak pisać poprawnie
Poradopedia.pl | 2014-01-08
Co oznaczają litery K+M+B, kiedy i gdzie je zapisujemy i czy na pewno tak jest poprawnie. czytaj »
Pomysły na Dzień Ojca
Poradopedia.pl | 2013-06-23
Zbliża się Dzień Ojca. Jeśli nadal nie wiesz, jaką niespodziankę przygotować swojemu tacie, skorzystaj z naszych pomysłów. czytaj »

Najnowsze pytania