Kategorie

Najnowsze porady

Porada id 7181 Małe dziecko a ogrzewanie podłogowe: Komfort i bezpieczeństwo idą w parze
senegis | 2023-07-27
Ogrzewanie podłogowe to jedno z najbardziej popularnych rozwiązań w nowoczesnych domach, zapewniające nie tylko komfort cieplny, ale także estetyczny. Kiedy w domu pojawia się małe dziecko, wiele rodziców zastanawia się, czy ogrzewanie podłogowe jest odpowiednie dla ich pociechy. W tym artykule omówimy korzyści i potencjalne obawy związane z tym systemem grzewczym w kontekście bezpieczeństwa i dobrostanu najmłodszych domowników. czytaj »
Porada id 7166 Małe dziecko, wielka sprawa – jak dbać o prawidłowe nawodnienie?
Fly_PR | 2023-07-17
Organizm dorosłego człowieka w 65% składa się z wody. W przypadku małych dzieci wskaźnik ten jest jeszcze wyższy i sięga nawet 78%. Prawidłowe nawadnianie jest zatem jednym z kluczowych czynników wpływających na dobre samopoczucie. Odpowiednie nawyki w zakresie uzupełniania płynów należy wyrabiać w maluchach już w pierwszych latach życia. A jak to zrobić? Cennych rad udziela Olimpia Wawrzaszek, neurologopedka i terapeutka wczesnego wspomagania rozwoju, ekspertka marki Mama i ja – wody źródlanej dedykowanej dzieciom, kobietom w ciąży i kobietom karmiącym. czytaj »
Porada id 6969 Lekka kurtka – must have dziecięcej garderoby na wiosnę
buenavista | 2022-04-28
Wiosna to połączenie zimy i lata… czasem w ciągu jednego dnia. Dlatego o tej porze roku lekka kurtka w dziecięcej garderobie to wręcz konieczność. Bez niej „ogarnięcie” chłodnych poranków i powrotów z przedszkola czy szkoły w ciepłe popołudnia naprawdę może dać się we znaki. Jakie okrycia wybrać i z czym je połączyć? Już podpowiadamy! czytaj »
Porada id 6935 Woreczki (nie tylko) na pieluszkowe problemy
buenavista | 2022-02-17
Narodziny dziecka to moment, który wiele zmienia. Do codziennych rytuałów dochodzi przewijanie, a wraz z nim pojawia się kwestia składowania zużytych pieluch. Nie tylko w domu, ale i w parku, u lekarza czy znajomych – czyli wszędzie tam, gdzie znajdziemy się z dzieckiem. Jak sobie poradzić z „zapachową bombą” i dlaczego warto do „rodzicielskiego niezbędnika” dodać woreczki na pieluszki? Już podpowiadamy. czytaj »
Dzieci w przedszkolu Programy edukacyjne dla najmłodszych, które kształtują ich przyszłość
AlertMedia | 2022-01-21
Drogi rodzicu, dowiedz się, dlaczego w edukacji Twojego dziecka warto uwzględnić podstawowe zasady bezpieczeństwa i ekologii czytaj »
Porada id 6918 Bezpieczeństwo dziecka podczas ferii zimowych – kilka cennych wskazówek dla rodzica
AlertMedia | 2022-01-21
Ferie to krótki, ale bardzo potrzebny czas w życiu dziecka, który można przeznaczyć na zabawę i odpoczynek. Zimowa przerwa to także okres, w którym na rozbrykane dzieci może czyhać wiele zagrożeń. Każdy dorosły powinien wiedzieć, jak w tym czasie zadbać o bezpieczeństwo najmłodszych. czytaj »