Kategorie

Technologia

Najnowsze porady

Porada id 7174 Podczerwień: Tajemnicze światło o wielu zastosowaniach
senegis | 2023-07-26
Podczerwień, zwana również promieniowaniem podczerwonym, to forma energii elektromagnetycznej, która znajduje się na niższym końcu widma światła niż światło widzialne. Mimo że ludzkie oko nie może jej dostrzec, podczerwień ma wiele fascynujących zastosowań w różnych dziedzinach nauki, technologii i codziennego życia. W tym artykule przyjrzymy się, czym jest podczerwień i jakie są jej najważniejsze zastosowania. czytaj »
Kaloryfer Maty grzewcze: Innowacyjne rozwiązanie dla komfortu i efektywności energetycznej
senegis | 2023-07-26
W dzisiejszych czasach, coraz więcej osób poszukuje nowoczesnych i efektywnych rozwiązań grzewczych, które zapewnią im komfort termiczny w domu. Jednym z coraz popularniejszych rozwiązań są maty grzewcze - elastyczne panele, które można zainstalować pod podłogą lub na ścianach. Maty grzewcze nie tylko zapewniają przyjemne ciepło, ale także przyczyniają się do oszczędności energii. W tym artykule przyjrzymy się bliżej tematowi mat grzewczych i ich zaletom. czytaj »
Porada id 7171 Słoneczne perełki: Fotowoltaika - nie tylko energia, ale także sztuka i innowacja
senegis | 2023-07-26
W dzisiejszych czasach, gdy zmiany klimatyczne stają się coraz bardziej palącym problemem, poszukiwanie alternatywnych źródeł energii staje się nie tylko koniecznością, ale także szansą na stworzenie czystej i zrównoważonej przyszłości. Jednym z najbardziej obiecujących rozwiązań jest fotowoltaika - technologia wykorzystująca energię słoneczną do produkcji elektryczności. Jednak fotowoltaika to nie tylko sposób na generowanie energii, ale także źródło inspiracji dla artystów i innowatorów. Przyjrzyjmy się bliżej tej fascynującej dziedzinie, która łączy w sobie naukę, sztukę i innowację. czytaj »
Porada id 7105 Kontrola czynników środowiskowych wpływających na wydajność ważenia
mniam | 2023-02-24
Niezawodna precyzja wyników ważenia w warunkach laboratoryjnych ma ogromne znaczenie. Trzy najważniejsze czynniki to wybór odpowiedniej wagi o wysokiej dokładności, zrozumienie sposobu jej użycia oraz ograniczenie czynników środowiskowych, które mogą mieć wpływ na wyniki. czytaj »
Porada id 7044 Tworzywa biodegradowalne – wyzwania produkcyjne i dobre praktyki
BVMG | 2022-09-02
Od kilku lat obserwujemy wzrost globalnego rynku biotworzyw. Jak oszacował Allied Market Research jego wartość do 2027 roku osiągnie wartość 13,1 mld dolarów, notując roczny przyrost na poziomie 13,8%. Aby sprostać wyzwaniom rynku, przedsiębiorstwa produkcyjne modernizują parki maszynowe i inwestują w nowe linie. O doświadczeniach na tym polu rozmawiamy z Marcinem Terelakiem – Group Technical Managerem z firmy Cedo, która oprócz worków na śmieci pochodzących z recyklingu wytwarza również biodegradowalne zamienniki. czytaj »
Porada id 7035 Klej do płytek na zewnątrz – na co zwrócić uwagę?
buenavista | 2022-08-19
Płytki ceramiczne, klinkierowe, z kamienia naturalnego – to one często odgrywają główną rolę w aranżacji tarasu, balkonu, ogrodzeń czy elewacji, pozwalając uzyskiwać coraz ciekawsze efekty dekoracyjne. Jednak, by nasze wysiłki zakończyły się powodzeniem, oprócz przemyślanej koncepcji i wpisującego się w nią modelu płytek, potrzebujemy również zaprawy klejowej, która zapewni trwałość i funkcjonalność okładziny w trudnych warunkach zewnętrznych. czytaj »
Porada id 7005 KOMSA rusza z serią webinarów dla klientów B2B. Pierwszy odbędzie się we współpracy z HUAWEI Polska.
jpermus | 2022-06-27
KOMSA Polska w kooperacji z globalnymi markami IT/ICT rozpoczyna szkolenia online z myślą o resellerach, integratorach i klientach biznesowych. Pierwsze odbędzie się już we wtorek 28 czerwca, o godz. 13:00. czytaj »
Porada id 6765 Gdy wygoda daje bezpieczeństwo
buenavista | 2021-04-21
Jak powszechnie wiadomo wypadek to taka dziwna rzecz, której nigdy nie ma, dopóki się nie wydarzy. A gdy już się przydarzy, trzeba ustalić jego przyczynę, by nigdy więcej się powtórzył. czytaj »
Człowiek pod lupą Co Google wie na Twój temat
Poradopedia.pl | 2019-01-20
Zastanawiasz się o zbieraniu jakich danych mówią komunikaty dotyczące cookies? Możesz zobaczyć co np. wie o Tobie Google. czytaj »
Porada id 6178 Łazienki hotelowe coraz bardziej smart!
Gastrosfera | 2019-01-03
Zadaniem hotelu jest zapewnienie swoim gościom noclegu. Dziś jednak to już nie wystarcza. Czas spędzony w hotelu ma przede wszystkim dostarczyć nam takich doznań, których na co dzień nie doświadczamy, a pobyt ma być swego rodzaju przygodą. Hotelowe łazienki to miejsca szczególnie przepełnione ciekawymi rozwiązaniami technologicznymi, których odkrywanie może pozytywnie zaskoczyć gości. Sprawdźmy, jakie innowacje schowane są za ich drzwiami! czytaj »

Najnowsze pytania