Przechowywanie umów z bankiem

~dominika | 2013-04-15 12:35
Witam!
mam takie pytanie.. mam mnóstwo umów dotyczących założenia konta w banku, rezygnacji z niego a także takie same mam umowy dotyczące kart płatniczych.. kiedy moge je wyrzucić? w końcu nie mam juz tego konta dawno.. czy wobec tego mogę się ich pozbyć? a co z rezygnacją z np. posiadania karty? mogę ją wyrzucić razem umowami? będę wdzięczna za pomoc bo nigdzie nie mogę znaleźć odpowiedzi na to pytanie.

Odpowiedzi na pytanie

Odpowiedz na pytanie:


Liczba odpowiedzi: 1
greg | 2013-04-15 18:44
Nie ma obowiązku przechowywania takich umów, ale osobiście trzymam takie rzeczy ile się da. Niestety, ale zbyt często można przeczytać o różnych spornych sytuacjach dotyczących rozliczeń na rozwiązanie umowy, kontynuacji naliczania opłat, windykacji należności pomimo wcześniejszego potwierdzenia pełnego rozliczenia. Przykłady: parę lat po rozwiązaniu umowy z operatorem telekomunikacyjnym klient otrzymuje wezwanie do zapłaty zaległej faktury wraz z odsetkami. Albo np. bank nalicza co miesiąc opłatę za kartę pomimo iż z niej zrezygnowaliśmy, ale orientujemy się dopiero po roku.
Wydaje mi się, że to nie zajmuje aż tyle miejsca, żeby był z tym problem, zawsze można skanować i trzymać w komputerze. A jeśli już to minimum 3 lata (tyle wynosi termin przedawnienia roszczeń).
Liczba odpowiedzi: 1

Powiązane porady

Znasz poradę w serwisie, która jest powiązana z zadanym pytaniem?

Mam poradę!