czy badania dna moga byc mylne?

maja2009 | 2009-06-02 14:24
Zastanawiam sie czy podczas badan dna laborant moze sie pomylic, czy zle przeprowadzone badanie wplywa na wynik testu, czy probki moga byc rowniez zle pobrane?

Odpowiedzi na pytanie

Odpowiedz na pytanie:


Liczba odpowiedzi: 1
~marek | 2009-06-02 20:47
Z tego co wiem, to dają 100% wynik jeżeli chodzi o zaprzeczenie ojcostwa (czyli że facet nie jest ojcem), a wynik bliski 100% jeżeli chodzi o ustalenie ojcostwa. Innymi słowy trudno o pomyłkę, jeżeli próbki pochodzą od właściwych osób. Błędu ludzkiego nie można wykluczyć, bo zawsze ktoś może źle opisać próbki czy cokolwiek, ale instytucje które tym się zajmują mają określone procedury i dbają o ich przestrzeganie. Jak ma się wątpliwości to zawsze można przeprowadzić takie testy po raz drugi w innym miejscu (chociaż z drugiej strony jest to trochę kosztowne).
A przy wykluczeniu ojcostwa to lepiej jest zacząć od prostszego i tańszego badania grupy krwi - w serwisie poradopedia.pl można znaleźć poradę, która opisuje jaką grupę krwi może mieć dziecko w zależności od grupy krwi każdego z rodziców.
Liczba odpowiedzi: 1

Powiązane porady

(bez nazwy) Jaką grupę krwi może mieć dziecko w zależności od grupy krwi rodziców?
Poradopedia.pl | 2010-02-15
Grupa krwi dziecka zależy od grupy krwi rodziców - jest to jedna z metod na wykluczenia ojcostwa. Jaką grupę krwi może mieć dziecko w zależności od grupy krwi rodziców, przedstawiamy: czytaj »

Znasz poradę w serwisie, która jest powiązana z zadanym pytaniem?

Mam poradę!