Kategorie

Najnowsze porady

niemowlę Jak przygotować się do porodu – 5 cennych rad
Fly_PR | 2024-06-24
Choć do tego niezwykłego momentu jest dużo czasu na przygotowania, nic nie stoi na przeszkodzie, by rozpocząć je jak najwcześniej. Ważne jest nie tylko skompletowanie wyprawki czy wyposażenie pokoju, ale również zadbanie o siebie, by poród przebiegł jak najbardziej komfortowo. O czym warto pamiętać, szykując się do przyjścia na świat maluszka, podpowiada Zuzanna Bebłot, doula i ekspertka marki Mama i ja – wody źródlanej dedykowanej potrzebom kobiet w ciąży, karmiących oraz niemowląt. czytaj »
Matka z dzieckiem Laktacja – prawda i mity. Co warto o niej wiedzieć?
Fly_PR | 2024-05-28
Korzyści płynące z karmienia piersią są nie do przecenienia. Mleko mamy zawiera wszystkie niezbędne składniki potrzebne do prawidłowego wzrostu i rozwoju maluszka, a działając przeciwinfekcyjnie i przeciwzapalnie, naturalnie wzmacnia jego układ odpornościowy. Nie wszystkie opinie przekazywane z ust do ust są jednak wartościowe. O prawdach i mitach związanych z laktacją opowiada Monika Dorenda-Czuchaj, położna, certyfikowany doradca laktacyjny – ekspertka marki Mama i ja – wody źródlanej dedykowanej potrzebom kobiet w ciąży, karmiących oraz niemowląt. czytaj »
Porada id 7508 Mleko owsiane – dobry wybór w codziennym menu całej rodziny
mniam | 2024-05-08
Mleko owsiane w ostatnich latach zyskało na popularności, stając się kolejną atrakcyjną alternatywą dla osób poszukujących roślinnych zamienników mleka zwierzęcego. Wybór mleka owsianego nie jest tylko kwestią smakową. czytaj »
Ciąża Jak dbać o aktywność fizyczną w ciąży i po porodzie
Fly_PR | 2024-04-28
Niezależnie od panującej na zewnątrz pogody i natłoku obowiązków warto znaleźć każdego dnia czas na aktywność fizyczną – również w czasie ciąży czy połogu. O tym, że odpowiednio dobrany trening ma wpływ nie tylko na poród, ale także wspiera laktację i umożliwia zbudowanie unikalnej więzi między mamą, a jej dzieckiem, opowiada Agnieszka Bajer - Ciszewska: trenerka, dietetyczka oraz ekspertka marki Mama i ja. czytaj »
Porada id 7485 Przepis na owsiany pudding chia z kaszką i owocami – dla małych i dużych miłośników zdrowych przekąsek!
mniam | 2024-04-19
Roślinny pudding chia z mlekiem owsianym, kaszką owsianą i owocami to świetna opcja na śniadanie lub zdrową przekąskę w ciągu dnia. Jest to również doskonały sposób na wprowadzenie dzieciom zdrowych nawyków żywieniowych od najmłodszych lat. Dzięki temu, że można go przygotować z wyprzedzeniem, jest również idealnym rozwiązaniem dla zabieganych rodziców. czytaj »
Porada id 7409 Pies a dziecko - jak budować bezpieczną i pozytywną relację?
epazur | 2024-03-01
Wprowadzenie psa do domu, w którym mieszka małe dziecko, to ekscytujący moment, ale wiąże się również z pewnymi wyzwaniami. Ważne jest, aby stworzyć bezpieczną i pozytywną relację między psem a dzieckiem, która będzie korzystna dla obu stron. czytaj »