Prezent dla babci-ogrodniczki

~wnuczka | 2012-08-07 22:49
Moja babcia pasjonuje się ogrodnictwem. Niedługo ma imieniny i chciałabym zafudnować jej jakiś super prezent, może być związany z jej hobby. Co to mogłoby być?

Odpowiedzi na pytanie

Odpowiedz na pytanie:


Liczba odpowiedzi: 2
~kate | 2012-08-08 00:47
Możesz poszukać jakiejś fajnej i droższej rośliny do jej ogrodu, tylko sprawdź wcześniej, żeby była dostosowana do warunków panujących w ogrodzie: czy jest dużo miejsc słonecznych czy więcej zacienionych, dużo czy mało drzew, rodzaj ziemi, ilość miejsca - np. nie kupuj niczego co urośnie do dużych rozmiarów jeżeli babcia ma mały ogród :-)
Jak nie roślina to kalosze ogrodowe, książka dot. ogrodnictwa (np. katalog roślin, porady dot. ogrodów, projekty ogrodów), różne akcesoria ogrodowe, np. są takie maty żeby nie trzeba było klękać na ziemi czy wiele innych przydatnych drobiazgów.
Jak babcia lubi figurki w ogrodzie to można jej sprawić kolejną - moja matka ma np. sporo figurek żab, bocianów, ślimaków itp.

Nie kupowałabym niczego co zbytnio ingerowałoby w ogród, np. elementów ogrodzenia, słupków, zbyt dużych rzeczy, narzędzi o wątpliwej przydatności dla Twojej babci, zbyt wielu roślin itp.
~Basia | 2012-08-08 11:15
kupowanie roślin jest niezłym pomysłem, ale jeśli się na tym nie znasz, to może być problem. mogę Ci polecić "ogród moich marzeń" wydawany przez IMP. to kolekcja wydawnicza, więc będzie mogła cieszyć się z niego dłużej ;-) zamówić możesz przez internet, co miesiąc babcia będzie dostawać paczkę z kolejnymi kartami zawierającymi opisy poszczególnych roślin
Liczba odpowiedzi: 2

Powiązane porady

Znasz poradę w serwisie, która jest powiązana z zadanym pytaniem?

Mam poradę!