Kategorie

Dom i ogród

Najnowsze porady

Małe wnętrza, spore wyzwanie - o czym pomyśleć projektując oświetlenie?
Fly_PR | 2023-09-20
Małe jest piękne, ale w kontekście aranżacji wnętrza bywa również kłopotliwe. Ograniczona metrażem przestrzeń musi spełniać mnóstwo funkcji, czasem łącząc je ze sobą. Bywa np. że salon w ciągu dnia jest miejscem pracy, a nocą pełni rolę sypialni. O tym w jaki sposób zaplanować oświetlenie w tego rodzaju projektach mówi Weronika Płońska, koordynator działu sprzedaży projektowej w Nowodvorski Lighting. czytaj »
Malowanie ścian Jak wybrać podłogę do łazienki i kuchni?
Fly_PR | 2023-09-11
Kuchnia, łazienka oraz pralnia to miejsca, które charakteryzuje podwyższona wilgotność. Dobór odpowiedniego pokrycia podłogowego w tych pomieszczeniach jest bardzo ważny ze względu na higienę, estetykę, funkcjonalność i bezpieczeństwo użytkowników. Optymalnym wyborem są wodoodporne, antypoślizgowe i wygodne w czyszczeniu biopodłogi PURLINE. czytaj »
Pokój Jasne i funkcjonalne poddasze. O czym pamiętać planując oświetlenie?
Fly_PR | 2023-09-07
Adaptacja poddasza to jedno z bardziej skomplikowanych wyzwań projektowych. Zanim uda się stworzyć dodatkową przestrzeń użytkową trzeba zmierzyć się często z niestandardową formą pomieszczeń, skosami czy odkrytymi elementami konstrukcji dachu. O sposobach na stworzenie w takim wnętrzu oświetlenia, które będzie zarówno funkcjonalne, jak i nada odpowiedniego klimatu opowiada Małgorzata Nowodworska, Dyrektor Kreatywny Nowodvorski Lighting. czytaj »
Pralka Jak pozbyć się plam z pleśni na ubraniu?
Poradopedia.pl | 2023-08-31
Aby pozbyć się plamy z pleśni na ubraniu, możesz wypróbować kilku różnych metod. Poniżej przedstawię kilka sposobów, które mogą Ci pomóc: czytaj »
Porada id 7193 Wąskie rozwiązania dla szerokich możliwości – wybieramy stelaż podtynkowy do małej łazienki
J2CD | 2023-08-29
Aranżacja łazienki może rodzić wiele wyzwań. Wybierając elementy wyposażenia warto sięgać po rozwiązania, dzięki którym urządzimy komfortową i w pełni funkcjonalną przestrzeń użytkową. Do nich zaliczamy kompaktowy stelaż podtynkowy do WC TECEbase o szerokości zaledwie 320 mm! czytaj »
Porada id 7192 Stwórz supermodny ogród!
mniam | 2023-08-25
Duże formaty, inspirujące wielokąty, płyty o wyglądzie drewna lub kamienia, nawierzchnia układana metodą „step by step” oraz betonowe meble i donice to główne trendy w aranżacji współczesnych ogrodów w stylu nowoczesnym. Podpowiadamy, jak stworzyć supermodny ogród. czytaj »
Porada id 7186 Łazienka w kolorach taupe – sposób na nowoczesną i sensualną aranżację
J2CD | 2023-08-10
Monochromatyczne stylizacje zawładnęły światem wnętrz. Rzuciły świeże spojrzenie na podejście do projektowania przestrzeni użytkowej, stając się trendem, któremu nie sposób się oprzeć. Aranżacje oparte na stonowanych tonacjach w wersji total look sprawdziły się także w łazienkach – a tym szczególnie jest do twarzy w odcieniach taupe. czytaj »
Porada id 7185 KOJĄCA SZAŁWIA - Projekt Wnętrza Mieszkania
J2CD | 2023-08-08
Odcienie szałwii to synonim wyciszenia i naturalnej lekkości, a zarazem ciekawa alternatywa dla bieli czy słodkich pasteli. Świetnie sprawdzą się jako nieszablonowa dominanta w otoczeniu o stonowanej kolorystyce, a dowodem jest wnętrze zrealizowane przez pracownię KODO. czytaj »
Porada id 7184 Termoizolacja panaceum na upały i inflację
BVMG | 2023-08-03
Optymalna dla zdrowia i komfortu życia temperatura we wnętrzu w ekstremalne upalne dni jest osiągalna nawet bez konieczności instalowania klimatyzacji. Fundamentalną rolę odgrywa tu odpowiednia termoizolacja budynku. Co więcej, korzystając z szeroko dostępnych programów rządowych i ulg, można liczyć na zwrot zainwestowanych środków własnych w termomodernizację w relatywnie krótkim okresie. czytaj »
Porada id 7182 Ciemna nie musi być mała – alternatywy dla jasnych barw w aranżacji łazienki
J2CD | 2023-07-28
Kolory, które cieszą się największą popularnością w aranżacji łazienek bazują na jasnej palecie. Wśród nich dominują - biel, szarość, beż. Wybierając je, kierujemy się m.in. względami bezpieczeństwa, ale i niewielką zazwyczaj przestrzenią. Okazuje się jednak, że urządzając łazienkę nie musimy być skazani wyłącznie na stonowane odcienie. Warto szukać alternatywy wśród ciemniejszych barw. czytaj »