zaręczyny ?

~lolka | 2012-12-27 17:20
Hej :) Może ktoś mi pomoże rozwikłać tą 'zagadkę'. Martwię się o moją siostrę. Jest z chłopakiem od 3,5 roku. Cholernie zaangażowała się w ten związek. Bardzo jej na Nim zależy i ciągle czegoś sobie odmawia na jego korzyść. Robi zazwyczaj tak ,aby jemu wszystko pasowało ,aby on był zadowolony. Wszystko np. tegoroczne wakacje ( ze mną i moim chłopakiem oraz jeszcze innymi osobami) zaplanowała pod niego ( nie pojechaliśmy do Władysławowa tylko do Mielna bo on tak chciał ). Wracając do tematu to jak myślicie , czemu on się nie chce jej oświadczyć ? Ona ciągle myśli o ślubie itd. Wszystko ma już z góry obmyślone. Martwi mnie to ,bo nawet gdy w święta przy stole z rodziną zaczęliśmy ten temat on tylko burknął pod nosem " mam na to czas". Co prawda są młodzi ( mają po 22 lata) ale to akurat w tym nie przeszkadza. Jak myślicie co może być na rzeczy ? Ja już naprawdę układam sobie różne scenariusze ,ale sama nie wiem co o tym myśleć. Zależy mi na jej szczęściu. Pomocy !

Odpowiedzi na pytanie

Odpowiedz na pytanie:


Liczba odpowiedzi: 2
~marek | 2012-12-27 22:09
Jak sama zauważyłaś - są ciągle młodzi. Faktycznie mają sporo czasu. Wydaje mi się, że ślub jest wskazany w momencie, kiedy dochodzi do poważnych wspólnych zobowiązań, do których przede wszystkim zaliczyłbym założenie rodziny. Inne sytuacje to np. wspólny zakup domu czy poważne wspólne decyzje wpływające w istotnych sposób na życie (np. wyjazd z chłopakiem do Chin i związana z tym rezygnacja z własnej kariery).

22 lata to naprawdę wcześnie na ślub - zbyt wiele rzeczy może się jeszcze zmienić w ich życiu, czy oni w ogóle zaczęli jakąkolwiek karierę zawodową? Wiedzą gdzie chcą mieszkać? Po co się później przeżywać traumę rozwodu.

Inna sprawa to jeżeli jest dysproporcja w ich zaangażowaniu w związek. Jeżeli taką widzisz, to warto rozmawiać z siostrą, żeby nie była ślepa na rzeczywistość i była świadoma konsekwencji.
~lolka | 2012-12-28 10:55
To już nie chodzi o ślub. On chociaż mógłby się jakoś zadeklarować. Oboje mają dobrą pracę , studiują zaocznie. Mają gdzie mieszkać. Wydaje mi się że on ma po prostu wątpliwości. Może faktycznie powinnam z Nią porozmawiać tylko ciekawe czy będzie chciała mnie słuchać. Chociaż spróbuję ! Dzięki Marek :) pozdrawiam.
Liczba odpowiedzi: 2

Powiązane porady

Znasz poradę w serwisie, która jest powiązana z zadanym pytaniem?

Mam poradę!