Poszkodowany bez ważnego badania technicznego - czy dostanę odszkodowanie?

~mieczyslaw | 2007-03-14 23:18
wczoraj miałem wypadek - policja orzekła winę drugiego kierowcy. niestety przy okazji okazało się, że mój samochód nie ma ważnego badania technicznego. termin upłynął parę miesięcy temu. słyszałem że są problemy z wypłatą odszkodowania jeżeli brak jest ważnego badania technicznego? jak jest naprawdę? przecież wypadek i moje straty spowodował kierowca tego drugiego samochodu. z góry dziękuję za odpowiedź.

Odpowiedzi na pytanie

Odpowiedz na pytanie:


Liczba odpowiedzi: 3
dunia82 | 2007-03-15 23:02
Zależy to od ubezpieczyciela jaką ma praktykę. Są firmy, że wypłacają Ci odszkodowanie bez problemu, a inne niestety próbują zaoferować jak najmniej w zamian za niższą cenę ubezpieczenia i w tego mają taką teorię, że Twój samochód wogóle nie powinnien być dopuszczony do ruchu, a to czy Twoja wina czy też nie ich nie obchodzi i odszkodowania Ci nie wypłacą. Mam nadzieję, że trafisz na tego lepszego ubezpieczyciela;-).
~bartek | 2007-03-16 14:52
jeżeli stan techniczny pojazdu w żaden sposób nie przyczynił się do wypadku, a winny jest kierujący drugim pojazdem to nie ma żadnych podstaw do odmowy wypłaty odszkodowania z OC sprawy wypadku. Brak badań technicznych nie jest tutaj żadną przeszkodą.
~figus | 2016-08-02 20:07
Trudno powiedzieć. Zależy jaki to ubezpieczyciel. Wiesz co, ja na Twoim miejscu to skontaktowałbym się z warsztatem naprawiającym samochody powypadkowe i im zlecił likwidację szkody. Naprawiaj bezgotówkowo, to wtedy serwis się będzie rozliczał z ubezpieczycielem i Ty nie będziesz musiał nic załatwiać. W stolicy to na pewno takie usługi świadczy serwis http://www.zgloszenie-szkody.waw.pl - zapytaj u nich jak to najlepiej załatwić :)
Liczba odpowiedzi: 3

Powiązane porady

Znasz poradę w serwisie, która jest powiązana z zadanym pytaniem?

Mam poradę!