sprawca uciekł , brak badania technicznego - co z OC ?

~Mar | 2012-08-21 16:50
Witam,
jakiś czas temu miałam wypadek , sprawca uciekł i nie ma świadków zdarzenia, do tego dochodzi brak badania technicznego pojazdu . Co z odszkodowaniem od ubezpieczyciela ?
wyszukałam :
" wskutek prowadzenia pojazdu nie posiadającego ważnego badania technicznego potwierdzonego
odpowiednim wpisem w dokumencie pojazdu, jeżeli stan techniczny pojazdu miał wpływ na powstanie
wypadku lub wartość szkody "
a co jeśli nie można ustalić co było przyczyną wypadku ?
czy mam jakieś szanse na odszkodowanie ? jak mówiłam nikt nie widział zajścia .. ktoś skręcając zablokował mój pas . Gdy starałam się go ominąć nie dało się opanować pojazdu ..
Proszę o konkretne odpowiedzi .

Odpowiedzi na pytanie

Odpowiedz na pytanie:


Liczba odpowiedzi: 1
rbrys | 2012-08-21 21:29
Przykro mi, ale skoro brak sprawcy wypadku, to jedyne ubezpieczenie jakie mogłoby wchodzić w rachubę, to nie Pani OC, a autocasco. OC jest ubezpieczeniem odpowiedzialności cywilnej - z tego ubezpieczenia odszkodowanie wypłacane jest tylko osobom poszkodowanym przez Panią.
Autocasco natomiast jest ubezpieczeniem majątkowym samochodu, którego zakres zazwyczaj pokrywa uszkodzenia i zniszczenia o charakterze losowym, w tym także np. skutki spowodowanego przez nas wypadku, skutki kradzieży itd. Oczywiście zakres i szczegółowe warunki będą się różnić.
Jeżeli nie wykupiła autocasco to niestety trzeba będzie pokryć koszty naprawy z własnej kieszeni i liczyć, że może uda złapać się sprawcę i odzyskać pieniądze z jego polisy OC.
Liczba odpowiedzi: 1

Powiązane porady

Znasz poradę w serwisie, która jest powiązana z zadanym pytaniem?

Mam poradę!