Telewizor

~sasza | 2012-02-20 21:23
Chcę kupić nowoczesny telewizor, który miałby nagrywarkę i odtwarzacz dvd w jednym oraz przynajmiej 42'. Jaka jest różnica między LCD a LED? Co wybrać? Pomóżcie!

Odpowiedzi na pytanie

Odpowiedz na pytanie:


Liczba odpowiedzi: 2
rbrys | 2012-02-21 00:29
Z odtwarzaczem i nagrywarką DVD to raczej ciężko będzie, bo:
- kiedyś były telewizory z wbudowanym odtwarzaczem dvd, ale w życiu nie widziałem żadnego LCD z odtwarzaczem DVD
- nagrywarka DVD w telewizorze to już w ogóle odpada.

W skrócie: jeżeli chcesz odtwarzać płyty DVD, to będzie potrzebne oddzielne urządzenie.

Wiele najnowszych telewizorów oferuje natomiast możliwość odtwarzania plików video z pendrive, twardego dysku lub innego urządzenia podpiętego do telewizora przez USB - warto to uwzględnić przy zakupach.

Uwzględniając pytanie dot. nagrywarki DVD to warto poszukać także telewizora z funkcją PVR, która umożliwia nagrywanie programów telewizyjnych, zatrzymywanie, cofanie itp.

W praktyce jednak powyższe funkcje zazwyczaj lepiej realizują dedykowane urządzenia.

Co do różnicy pomiędzy LCD a LED, to polega ona na innym podświetleniu. Technologia obu jest bardzo zbliżona (to te same matryce ciekłokrystaliczne) i różnice w jakości obrazu raczej dyskusyjne. Wyraźna różnica dotyczy mniejszego zużycia prądu przez LED oraz mniejszej ilości miejsca, dzięki czemu telewizory LED są o wiele cieńsze i zazwyczaj też lżejsze.
~sasza | 2012-02-21 17:30
Wielkie dzięki! Wreszcie chociaż troszkę mi się rozjaśniło.A swoją drogą masz talent do wyjaśniania skomplikowanych ( jak dla mnie)rzeczy. Jeszcze raz dzięki i pozdrawiam serdecznie!
Liczba odpowiedzi: 2

Powiązane porady

Znasz poradę w serwisie, która jest powiązana z zadanym pytaniem?

Mam poradę!