Czy powinno się wyłączać telewizor i komputer podczas burzy?

~tomek17 | 2007-02-24 12:30

Odpowiedzi na pytanie

Odpowiedz na pytanie:


Liczba odpowiedzi: 4
~janosik | 2009-10-07 20:46
TAK!
1. Przepięcia w przewodach sieci podczas silnych , bliskich wyladowań ZAWSZE moga uszkodzić obwody wejsciowe każdym odbiornika elektrycznym (komp tv zelazko lodowka itp ) , a takze moga spowodować porazenia czlowieka w przypadku niesprawnych (lub uszkodzonych podczas wyladowania) srodkow ochrony przeciwporazeniowej takich jak wytrzymalosć elektr. izolacji lub zbyt duza rezystancja obwodu ochronnego popular. nazwane uziemieniem.
2. Gdy tv jest podlączony do anteny wyladowanie moze nastąpic przez maszt lub tez przewody antenowe (ktore zanim się przepalą mogą przewodzić chwilowo duży prąd) co uszkodzić moze antenowe obwody wejsciowe tv lub innego urzadzenia (np w przypadku tv sat.)
3 Coraz doskonalsze energetyczne sieci pzresylowe czy tez instalacje antanowe zmniejszają ryzyko ale nie do zera. Ryzyko porazenia bezposrednie lub posrednie wystepuje zawsze!
pozdrawiam
~seba99 | 2009-10-12 12:59
jesli nie chcesz stracic komputera i telewizora to zawsze wylaczaj moja mama zostawila raz niewylaczony telewizor z gniazdka to walnelo w antene i spalilo telewizor jeszcze wylaczaj komorke moja znajoma gadala przez telefon podczas burzy i piorun walnal w jej komorke o malo jej nie zabilo na szczescie nic wielkiego sie nie stalo tylko tyle ze byla w szoku i nawet nie pamieta jak do domu wrucila bo akurat wtedy byla na polu i nie zartuje sobie serio tak bylo.
~Damian_Eg | 2011-08-19 10:41
Ad. ~seba99
a moja znajoma walnęła w piorun i nic mu się nie stało -.-
~Domes | 2015-07-19 23:04
Z ta komorka to niezle :)))
Liczba odpowiedzi: 4

Powiązane porady

Znasz poradę w serwisie, która jest powiązana z zadanym pytaniem?

Mam poradę!