Kategorie

Technologia

Najnowsze porady

Porada id 7105 Kontrola czynników środowiskowych wpływających na wydajność ważenia
mniam | 2023-02-24
Niezawodna precyzja wyników ważenia w warunkach laboratoryjnych ma ogromne znaczenie. Trzy najważniejsze czynniki to wybór odpowiedniej wagi o wysokiej dokładności, zrozumienie sposobu jej użycia oraz ograniczenie czynników środowiskowych, które mogą mieć wpływ na wyniki. czytaj »
Porada id 7044 Tworzywa biodegradowalne – wyzwania produkcyjne i dobre praktyki
BVMG | 2022-09-02
Od kilku lat obserwujemy wzrost globalnego rynku biotworzyw. Jak oszacował Allied Market Research jego wartość do 2027 roku osiągnie wartość 13,1 mld dolarów, notując roczny przyrost na poziomie 13,8%. Aby sprostać wyzwaniom rynku, przedsiębiorstwa produkcyjne modernizują parki maszynowe i inwestują w nowe linie. O doświadczeniach na tym polu rozmawiamy z Marcinem Terelakiem – Group Technical Managerem z firmy Cedo, która oprócz worków na śmieci pochodzących z recyklingu wytwarza również biodegradowalne zamienniki. czytaj »
Porada id 7035 Klej do płytek na zewnątrz – na co zwrócić uwagę?
buenavista | 2022-08-19
Płytki ceramiczne, klinkierowe, z kamienia naturalnego – to one często odgrywają główną rolę w aranżacji tarasu, balkonu, ogrodzeń czy elewacji, pozwalając uzyskiwać coraz ciekawsze efekty dekoracyjne. Jednak, by nasze wysiłki zakończyły się powodzeniem, oprócz przemyślanej koncepcji i wpisującego się w nią modelu płytek, potrzebujemy również zaprawy klejowej, która zapewni trwałość i funkcjonalność okładziny w trudnych warunkach zewnętrznych. czytaj »
Porada id 7005 KOMSA rusza z serią webinarów dla klientów B2B. Pierwszy odbędzie się we współpracy z HUAWEI Polska.
jpermus | 2022-06-27
KOMSA Polska w kooperacji z globalnymi markami IT/ICT rozpoczyna szkolenia online z myślą o resellerach, integratorach i klientach biznesowych. Pierwsze odbędzie się już we wtorek 28 czerwca, o godz. 13:00. czytaj »
Porada id 6765 Gdy wygoda daje bezpieczeństwo
buenavista | 2021-04-21
Jak powszechnie wiadomo wypadek to taka dziwna rzecz, której nigdy nie ma, dopóki się nie wydarzy. A gdy już się przydarzy, trzeba ustalić jego przyczynę, by nigdy więcej się powtórzył. czytaj »
Człowiek pod lupą Co Google wie na Twój temat
Poradopedia.pl | 2019-01-20
Zastanawiasz się o zbieraniu jakich danych mówią komunikaty dotyczące cookies? Możesz zobaczyć co np. wie o Tobie Google. czytaj »
Porada id 6178 Łazienki hotelowe coraz bardziej smart!
Gastrosfera | 2019-01-03
Zadaniem hotelu jest zapewnienie swoim gościom noclegu. Dziś jednak to już nie wystarcza. Czas spędzony w hotelu ma przede wszystkim dostarczyć nam takich doznań, których na co dzień nie doświadczamy, a pobyt ma być swego rodzaju przygodą. Hotelowe łazienki to miejsca szczególnie przepełnione ciekawymi rozwiązaniami technologicznymi, których odkrywanie może pozytywnie zaskoczyć gości. Sprawdźmy, jakie innowacje schowane są za ich drzwiami! czytaj »
Porada id 6007 Wybór odpowiednich urządzeń do zastosowań w branży biomedycznej
mniam | 2018-07-03
Dzięki odpowiednim narzędziom wykonywanie trudnych zadań staje się dużo prostsze. Ich właściwy dobór i sposób wykorzystania zależy jednak często od tego, kto będzie z nich korzystać. czytaj »
Porada id 5905 Czy Twoja strona wygrywa w PageSpeed'a?
GrupaFLPR | 2018-01-31
Szybkość ładowania się strony to wartość, której nie należy pomijać. Ma ona niezwykle ważny wpływ na odbiór naszej strony przez użytkowników. Google ma w swojej ofercie całkiem ciekawe narzędzie, które pomaga przyspieszyć działanie serwisu - jest to Page Speed Insight. Co to takiego jest? czytaj »
Porada id 5890 Domeny nTLD - czym są i czy warto na nie postawić?
FLPR | 2018-01-11
Na pewno wielokrotnie słyszeliście o sytuacji, kiedy ktoś chce wykupić domenę, jednak okazuje się ona niedostępna. Bardzo często zajęta jest przez handlarzy domenami, którzy celowo kupują domeny po najniższych cenach, aby następnie odsprzedać je z wysoką marżą na rynku wtórnym. Aby poradzić sobie z tym problemem, organizacja ICANN (instytucja odpowiedzialna obecnie za przyznawanie nazw domen internetowych), w 2011 roku zdecydowała się na rozszerzenie listy domen. Nowe domeny stały się popularne w 2014, kiedy pojawiło się kilkaset nowych rozszerzeń takich jak .photo czy .agency czytaj »

Najnowsze pytania