Karta pamięci itd...

~sasza | 2012-03-26 18:17
Pytałam jak włożyć kartę pamięci do Samsunga Galaxy Y. Otrzymałam odpowiedź i próba się powiodła za co ogromne dzięki. Oprócz Karty pamięci mam jeszcze "coś" co ma "tytuł" micro adapter i jest większe od karty pamięci. Mam pytanie: gdzie, po co, i jak to włożyć do aparatu.Z góry wielkie dzięki!

Odpowiedzi na pytanie

Odpowiedz na pytanie:


Liczba odpowiedzi: 4
~Anonimowa | 2012-03-26 18:41
To jest zapewne karta sd. Więc można ją wsadzić do telewizora który ma taką funkcję jak czytanie kart sd...
~marek | 2012-03-28 11:28
Adapter micro SD to taki rodzaj przejściówki. Wiele urządzeń - np. komputery, aparaty czy kamery ma wejście na karty SD w "standardowym" rozmiarze. Dzięki adapterowi micro SD można włożyć kartę micro SD do gniazda na kartę SD (czyli np. włożyć to micro SD do komputera który ma wejście tylko na SD). Kartę micro SD oczywiście musisz wcześniej wsunąć do adaptera, a dopiero wtedy adapter do urządzenia w którym chcesz odczytać kartę SD.

Przy okazji tematu - jak szukacie w sklepie karty SD to weźcie też pod uwagę karty mini i micro SD z adapterami. Często są tańsze, a jak parametry (klasa szybkości) te same, to po co przepłacać; dodatkowo będzie pasować do większej liczby urządzeń. Niektórzy sprzedawcy lubią wciskać, że na adapterze traci na prędkości - to nieprawda.
~Cztery możliwości | 2013-09-19 17:18
Ale w jaki sposób, którą stroną włożyć kartę pamięci do adaptera?
greg | 2013-09-21 23:59
Jak karta pasuje do adaptera to nie powinno być wątpliwości którą stroną. Nie spotkałem jeszcze adaptera, do którego kartę wkładałoby się inaczej niż stykami do przodu i po tej samej stronie karty co w adapterze.
Liczba odpowiedzi: 4

Powiązane porady

Znasz poradę w serwisie, która jest powiązana z zadanym pytaniem?

Mam poradę!