Dziwne niepokojące drgawki przed snem!

carlaangellotti | 2010-04-02 11:13
Witam! Mój narzeczony zawsze przed zaśnięciem ma dziwne drgawki. Żeby to lepiej opisać to,jest to takie rzucanie ręką,nogą,lub całym ciałem. Na początku wydawało mi sie to normalne bo sama czasami mam takie odruchy przed spaniem,ale teraz jestem tym zaniepokojona bo dzieje sie to codziennie i dość mocno. Dodam że mój narzeczony pracuje fizycznie i ciężko,narzeka też często że bolą go plecy. Co to może być? Pozdrawiam

Odpowiedzi na pytanie

Odpowiedz na pytanie:


Liczba odpowiedzi: 4
~Karolajna | 2010-05-16 18:23
Hej. Mnie to tez bardzo ciekawi bo Mój chłopak tez ma taki dziwne ''tiki'' , zaraz gdy zamyka oczy do snu. Zastanawia Mnie to bardzo, bo boje sie ze moze na coś chorowac , ale niechce mi o tym powiedziec, a samej mi jest głupio sie zapytac ;/ . Wiem ze miał operacje , bo mial poparzone całe ciało. Ale szczerze nigdy bym nie pomyslała ze miał poparzona skure, bo nie ma zadnego sladu.
Z forum wyczytałam ,ze to moze byc niedobor magnezu, wapnia czy przemeczenia z całego dnia. Nikt nie powiedział ze to jest jaka kolwiek choroba.
~IGNA | 2010-07-06 09:26
Drgawki te są spowodowane mechanizmem obronnym naszego mózgu. Kiedy zasypiamy, a nasz oddech staje się wolniejszy, mózg "sądzi", że zaraz nastąpi zgon i wysyła impuls, który ma na celu pobudzić jeszcze nasz organizm.
Większość osób tak ma i nie jest to szkodliwe.
~kondi88 | 2013-05-10 01:55
Hej.Ciekawe to jest bo mi sie to zaczelo po ostro zakrapianym weekendzie i nie chce przejść...
~mariola z opola | 2014-04-02 12:32
Moze bierze leki psychotropowe
Liczba odpowiedzi: 4

Powiązane porady

Znasz poradę w serwisie, która jest powiązana z zadanym pytaniem?

Mam poradę!